gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Landelijke politici op campagne in Peel en Maas

649071725_1370488138445152_1192727222919206760_n

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart krijgen lokale partijen in Peel en Maas steun van landelijke politici. Zo bracht VVD-minister Thierry Aartsen zaterdag een bezoek aan het centrum van Panningen, waar hij samen met lokale VVD-leden sprak met ondernemers en aandacht vroeg voor het behoud van gratis parkeren. Vrijdag was CDA-Tweede Kamerlid Judith Bühler ook al in Panningen.

 | Aangepast op

Volgens Aartsen is het belangrijk dat landelijke politici ook in de regio zichtbaar zijn tijdens de campagneperiode. “Wij zijn in Den Haag druk bezig met een nieuw kabinet, maar er staan natuurlijk ook gemeenteraadsverkiezingen voor de deur op 18 maart,” zegt hij. “Daarom gaan we als ministers het land in om de lokale afdelingen te ondersteunen, ook hier in Peel en Maas.”


De lokale VVD is blij met het bezoek van de minister. Volgens de partij zorgt het voor extra aandacht voor de onderwerpen die in de gemeente spelen. “Het is altijd mooi als iemand vanuit Den Haag hier naartoe komt,” zegt VVD-leider Kevin Steeghs. “Een minister heeft toch altijd iets te vertellen. Hij is verantwoordelijk voor werk en participatie en dat geeft ook extra inhoud aan de gesprekken die we hier met ondernemers en winkeliers voeren.”

Gratis parkeren
Tijdens het bezoek ging de VVD ook de straat op met een actie voor het behoud van gratis parkeren in het centrum van Panningen. Volgens de partij is dat een belangrijk punt voor zowel bezoekers als ondernemers. “Veel gasten willen de auto dicht bij de winkel parkeren,” zegt de lokale VVD. “Daar blijven we ons voor inzetten. Je ziet dat het centrum vaak al behoorlijk vol staat met auto’s en dat de parkeerplaatsen soms krap zijn. Daarom blijft gratis parkeren voor ons een prioriteit.”


Ondernemers gaven tijdens de gesprekken ook een boodschap mee aan de minister. “Koester het midden- en kleinbedrijf,” zegt Aartsen. “Kijk niet alleen naar de grote bedrijven en zie ondernemers niet als een pinautomaat. Lokale ondernemers zijn ontzettend belangrijk voor een bruisend centrum.”

CDA bezoekt lokale ondernemers
Ook andere partijen ontvangen steun van landelijke politici. Zo bracht CDA-Tweede Kamerlid Judith Bühler uit Geleen een bezoek aan Peel en Maas. Zij ging onder meer langs bij basisschool De Groenling en bij de Jumbo in Panningen.
Tijdens het bezoek sprak zij over de maatschappelijke rol van lokale ondernemers. “Je ziet hier de lokale betrokkenheid van een ondernemer die echt zijn nek uitsteekt om jongeren en mensen voor wie het niet vanzelfsprekend is om te werken een passende werkplek te bieden,” zegt zij. “Dat is heel mooi om te zien.”


Volgens Bühler laat het zien hoe belangrijk lokaal ondernemerschap is. “Deze Jumbo is een grote werkgever en doet meer dan alleen producten verkopen. Er wordt hier ook gekeken naar hoe je de samenleving een stukje mooier kunt maken. Dat neem ik zeker mee naar Den Haag.”

Ook lokale partijen laten zich in de campagne zien. Zo organiseerde Lokaal Peel en Maas een symbolische marathon door de gemeente. Lijstkandidaat Salvatore Cunsolo trok de hardloopschoenen aan en liep een ronde door Peel en Maas.

Lees ook

LampionnenStMaarten

Sint Maarten optochten in de gemeente Beesel op 6 en 7 november

In Beesel organiseert SJAB Stichting Jeugd Aktie Beesel een lampionnenwandeling als een optocht en in Reuver organiseert Events4Kids een optocht.

Huis van de Gemeente plant

Peel en Maas verwacht 550.000 euro kosten voor doorstroomvoorziening in 2026

De gemeente Peel en Maas verwacht dit jaar ongeveer 550.000 euro kwijt te zijn aan de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Dat blijkt uit de antwoorden van het college op vragen van de CDA-fractie. De gemeente benadrukt dat de kosten geen miljoen euro per jaar bedragen, zoals het CDA eerder aangaf.

Gemeente Beesel Reuver

Zorgen bij oppositie Beesel over voorgenomen begroting voor 2027

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2027 sluitend gekregen, maar dat gaat volgens twee oppositiepartijen niet zonder risico's. De VLP en de Beeselse Lijst maken zich zorgen over de financiële keuzes van het college. Vooral de verhoging van de toeristenbelasting en het gebruik van de algemene reserve roepen vragen op.

Mick Beumers Poster

Mick Beumers te gast in speciale uitzending bij De Koncurrent

Mick Beumers staat binnenkort centraal in een speciale avond bij De Koncurrent in Panningen. Naast de Panningenaar schuiven ook psychologen aan om met elkaar in gesprek te gaan over de thema’s die in zijn tweede boek 'Mijn Gevecht, Mijn Trots' aan bod komen.

katten

Honderden katten te zien tijdens wereldshow in Panningen

Honderden katten uit het binnen- en buitenland zijn te zien bij de Limbra Cat Club Wereldshow op zondag 8 november in de Sporthallen Helden in Panningen.

Afbeelding Kennismakers - liggend.jpg.rendition.1280.2048

Nieuwe podcast over lezen en taal van Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M

De nieuwe podcastserie ‘Kennismakers – Waar taal begint en lezen leeft’, een samenwerking tussen de Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M, is vanaf vrijdag 6 november te beluisteren. Luisteraars worden meegenomen in de wereld van lezen, taal en mediawijsheid.