Panningen, Netherlands
Terug

Lid Red Team verwacht stijging ziekenhuisopnames

ecc48bfb35ceade84250e181e48467a7.jpg

Edwin Veldhuizen van het Red Team, het team dat het OMT adviseert in het maken van keuzes, verwacht dat binnen enkele weken het aantal ziekenhuisopnames stijgt.Hij vergelijkt de situatie in Peel en Maas met Amsterdam en andere landen. Veldhuizen is data-analist en verzamelt sinds maart de gegevens van het aantal besmettingen. Het aantal ziekenhuisopnames loopt momenteel achter op het aantal besmettingen. De kans is groot dat er een piek komt in het aantal ziekenhuisopnames, zoals ook in het voorjaar het geval is. Het Red Team roept dan ook op om een complete lockdown af te kondigen.De gemeente Peel en Maas behoort tot de drie gemeenten met de meeste coronabesmettingen. Samen met Venlo en Venray wordt Peel en Maas opnieuw zwaar getroffen. Dat zei burgemeester Delissen zaterdag op Omroep P&M. Huisarts Frank van Kemenade vergelijkt de huidige situatie met de fase in begin maart. ‘Het virus lijkt niet ernstiger te zijn, maar wel besmettelijker’, aldus de huisarts.Langzaam ‘siepelen’ patiënten door naar de intensive care. Er wordt geprobeerd om de reguliere zorg zoveel mogelijk door te laten gaan.

Bart Nelissen |  | Aangepast op
6fb36fcebea3c38a0c04170aef2fab5c.jpg
c5415e1570a9f7ea202c97de2fd68d04.jpg
6f8cc7722c2bea320e30a59b9e5045f7.jpg

Lees ook

bibliotheek, boeken

Limburgers met laag inkomen krijgen gratis toegang tot bibliotheken

De Provincie Limburg geeft meer dan duizend inwoners met een laag inkomen gratis toegang tot de bibliotheek. Het doel is laaggeletterdheid te verminderen en mensen te helpen beter te leren lezen en schrijven.

Ambulance stock.jpg

Scooterrijders gewond bij aanrijding in Reuver

Op het kruispunt van de Broeklaan en Marialaan in Reuver zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 23.30 uur een auto en een scooter met elkaar in botsing gekomen.

Stemmen verkiezingen ai.jpg

Podcast

Terugblik op de verkiezingen in Peel en Maas

De gemeenteraadsverkiezingen in Peel en Maas hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. Lokaal Peel en Maas werd opnieuw de grootste partij en groeide naar twaalf zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Daarmee ligt het initiatief voor de coalitievorming bij de partij van lijsttrekker Tijs van Lierop. In de podcast ‘P&M Kiest: Op weg naar de stembus’ blikken Bart Nelissen en Youri Buis terug op de gemeenteraadsverkiezingen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

live.png

Baarlo dit weekend in het teken van KD Live: tributebands op podium

Dit weekend vindt de tweede editie van Kastelendorp Live plaats in De Berckt in Baarlo. Twee dagen lang staat de muziek centraal, met een line-up van tributebands.

groenling.jpg

Onderwijs

De Groenling opnieuw Klassewerkplek: team scoort 8,9 op werkgeluk

Basisschool De Groenling in Panningen heeft voor de derde keer op rij het predicaat Klassewerkplek behaald. Het keurmerk wordt toegekend aan scholen die zich onderscheiden in goed werkgeverschap en het bevorderen van werkgeluk.