gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Limburg Liner scheurt door Oost-Europa

839143d0f156d899253caaad8206682f

Zeven jongeren uit Peel en Maas en Blerick scheuren de komende week met hun gepimpte auto's door Oost-Europa. Een van de auto's is een afgeleide van de Limburg Liner, de bus van Arriva. ''Met de Limburgse vlag en het lijnnummer op de auto laten we weten dat we trots zijn op onze provincie'', zo vertelt Guus Joosten. Hij is een van de zeven twintigers die meegaat op de toertocht.  CarbagerunEigenlijk werden de auto's gepimpt voor de carbagerun. Jaarlijks doen daar 300 teams aan mee. Het is een straatralley waar het niet gaat om snelheid of tijd, maar wel creativiteit. Bij de run krijgen de deelnemers elke dag krijg je opdrachten mee waarmee ze punten kunnen scoren en het team met de meeste punten aan het einde van de week wint. ''De opdrachten variëren, maar zijn wel gek. Een van de gekste opdrachten is volgens Robert Nijssen het laten bakken van een stokbrood. ''Het team dat het langste stokbrood bakt, wint de opdracht. Dat maakt deze ralley erg leuk.'' Door het coronavirus kon het evenement, dat dit jaar in Montenegro zou plaatsvinden, niet doorgaan. Toch besloten de jongeren om op pad te gaan. Vanaf zaterdag maken ze een tocht door Oostenrijk, Slovenië en Kroatië.VriendenTwee jaar geleden ontmoette Robert de Panningse deelnemers. Vanaf die tijd is er een vriendschap ontstaan. Nu de carbagerun niet doorgaat, gaan ze samen op reis. Met aan het einde van de vakantie een duik in het Gardameer. Job Verheijen kijkt er naar uit. ''Na een week rijden, zullen we dat wel nodig hebben.''Wilde oostenDe groep vertrekt zaterdag op reis, die een week duurt. Robert Nijssen is blij dat ze snel de grens over gaan. ''Vorig jaar waren we in Polen en Tsjechië. Ik noem het altijd het 'wilde oosten'. Daar mag alles. De politie stak daar zelfs de duimen op. Snel de grens over en kilometers maken.''

Bart Nelissen |  | Aangepast op

73bfa14959e4eb5dde8524f5fd9289f1

Lees ook

LampionnenStMaarten

Sint Maarten optochten in de gemeente Beesel op 6 en 7 november

In Beesel organiseert SJAB Stichting Jeugd Aktie Beesel een lampionnenwandeling als een optocht en in Reuver organiseert Events4Kids een optocht.

Huis van de Gemeente plant

Peel en Maas verwacht 550.000 euro kosten voor doorstroomvoorziening in 2026

De gemeente Peel en Maas verwacht dit jaar ongeveer 550.000 euro kwijt te zijn aan de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Dat blijkt uit de antwoorden van het college op vragen van de CDA-fractie. De gemeente benadrukt dat de kosten geen miljoen euro per jaar bedragen, zoals het CDA eerder aangaf.

Gemeente Beesel Reuver

Zorgen bij oppositie Beesel over voorgenomen begroting voor 2027

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2027 sluitend gekregen, maar dat gaat volgens twee oppositiepartijen niet zonder risico's. De VLP en de Beeselse Lijst maken zich zorgen over de financiële keuzes van het college. Vooral de verhoging van de toeristenbelasting en het gebruik van de algemene reserve roepen vragen op.

Mick Beumers Poster

Mick Beumers te gast in speciale uitzending bij De Koncurrent

Mick Beumers staat binnenkort centraal in een speciale avond bij De Koncurrent in Panningen. Naast de Panningenaar schuiven ook psychologen aan om met elkaar in gesprek te gaan over de thema’s die in zijn tweede boek 'Mijn Gevecht, Mijn Trots' aan bod komen.

katten

Honderden katten te zien tijdens wereldshow in Panningen

Honderden katten uit het binnen- en buitenland zijn te zien bij de Limbra Cat Club Wereldshow op zondag 8 november in de Sporthallen Helden in Panningen.

Afbeelding Kennismakers - liggend.jpg.rendition.1280.2048

Nieuwe podcast over lezen en taal van Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M

De nieuwe podcastserie ‘Kennismakers – Waar taal begint en lezen leeft’, een samenwerking tussen de Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M, is vanaf vrijdag 6 november te beluisteren. Luisteraars worden meegenomen in de wereld van lezen, taal en mediawijsheid.