Panningen, Netherlands
Terug

Maatregelen tegen overlast bij horecazaak in Kessel

564bc4e312b84d9140c3fcb96554769a

De gemeente Peel en Maas en de politie nemen maatregelen tegen overlast door jongeren bij cafetaria Big Snack Mandarin aan de Baarskampstraat in Kessel. Er komt tijdelijk cameratoezicht, de zaak moet verplicht om 20.30 uur sluiten en er zijn al boetes uitgedeeld.

Eric Reijnders |  | Aangepast op
De overlast speelt al geruime tijd en varieert van luidruchtig gedrag en het achterlaten van afval tot intimiderend optreden richting voorbijgangers. Ook wordt melding gemaakt van gevaarlijk rijgedrag met scooters en auto’s. Het dieptepunt werd bereikt eind juli, toen een vechtpartij uitbrak tussen jongeren en andere horecabezoekers. Daarbij werden meerdere mensen mishandeld. Buurtbewoners die het gedrag aankaartten, zouden verbaal geïntimideerd zijn.

Burgemeester grijpt in
“We vinden het prima dat jongeren de horeca bezoeken en daar met elkaar plezier hebben, maar dit mag niet leiden tot overlast en intimiderend gedrag richting de buurt", zo geeft burgemeester Vostermans aan. "Na een lange tijd van controles uitvoeren en jongeren aanspreken op hun gedrag is de maat vol. We hanteren vanaf nu een zero tolerance aanpak, politie en boa’s houden de locatie extra in de gaten en als het nodig is treden ze op. Ook de ondernemer van de horecazaak heeft hierin een verantwoordelijkheid. Als je een horecazaak exploiteert, wordt van jou verwacht dat je de orde in en rond je zaak weet te bewaken. Meerdere gesprekken met de ondernemer hebben tot te weinig resultaat geleid. Daarom heb ik nu besloten dat de horecazaak verplicht om 20.30 uur moet sluiten. Hiermee willen we overlast in de avonduren tegengaan. Dit geldt voor nu voor een periode van drie maanden, in aanloop naar dat moment beoordelen we de situatie opnieuw.”

Een maand
Het cameratoezicht, ingesteld in overleg met politie en Openbaar Ministerie, duurt voorlopig een maand. De camera’s hebben zicht op de directe omgeving van de horecazaak. De privacy van omwonenden en omliggende panden is gewaarborgd, zo laat de gemeente weten.


Lees ook

MuziekodToren

Agenda

Muziek onder de Toren Panningen

De werkgroep Cultuur in Peel en Maas organiseert wekelijks een muziekoptreden aan het Raadhuisplein onder de Toren in Panningen. Elke zaterdag van april tot en met september worden optredens gegeven.

coop

Gemeente staat open voor herontwikkeling voormalig pand COOP Maasbree

De gemeente Peel en Maas staat open voor een herontwikkeling van het voormalige pand van de COOP in Maasbree. Daarbij moet aan de zijde van de Dorpstraat wel ruimte voor winkels of dienstverlening behouden blijven. Concrete plannen voor het pand zijn er vooralsnog niet.

Zon hitte stock

Nationaal Hitteplan vanaf woensdag weer actief in Limburg

In Limburg is vanaf woensdag 12 augustus het Nationaal Hitteplan van kracht. Dat heeft het RIVM dinsdag bekendgemaakt. Het is deze zomer al de vijfde keer dat het hitteplan in deze provincie geldt.

Rookvrije generatie

Nieuw project ‘Mindbooster’ helpt jongeren gezonde keuzes te maken

De Rookvrije Generatie Limburg-Noord start binnenkort met Mindbooster, een nieuw project dat jongeren helpt om sterker in hun schoenen te staan en bewuste, gezonde keuzes te maken. Het project biedt daarmee ook een positieve aanpak voor de groeiende uitdaging van vapen onder jongeren.

tuin ves 2

Onkruid? Ves Reijnders ziet vooral een tuin vol leven

Waar ooit een strak gazon lag, groeien inmiddels tientallen soorten bloemen, kruiden en grassen. Tuinarchitect Ves Reijnders besloot de natuur in zijn eigen tuin meer ruimte te geven. Wat begon als een experiment, is drie jaar later uitgegroeid tot een kleine bloemenwei met bijna 70 verschillende soorten.

Eclipsbril AI

Last-minute een eclipsbril scoren: Sterrenwacht Limburg verkoopt 600 stuks

Wie op de valreep nog een eclipsbril wil strikken voor de gedeeltelijke zonsverduistering van woensdagavond, kan nagenoeg alleen nog bij sterrenwachten terecht. Sterrenwacht Limburg opent dinsdag extra haar deuren voor de verkoop van de brillen. Opticiens en apotheken in de gemeenten Beesel en Peel en Maas bieden er geen aan.