Panningen, Netherlands
Terug

Mark van Dijk ontvangt 2e Dan

af34116b0d3cc382c7ee1bd3a94327fd.jpg

De Egchelse judoka Mark van Dijk is zaterdag verrast met de erepromotie tot 2e Dan judo door Judobond Nederland district Limburg. Mark is al vanaf 2007 lid van judoclub Helden. Vanaf zijn 16e is hij via de regionale Trainingscentra RTC Echt en RTC Eindhoven inmiddels sinds september doorgestroomd naar de nationale selectie op het NTC Papendal. Hier traint en woont Mark fulltime gecombineerd met zijn studie.De erepromotie tot 2e Dan judo heeft Mark te danken aan zijn uitzonderlijke prestaties in zijn laatste jaar in de leeftijdscategorie tot 18 jaar toen hij zilver pakte op het EK in Sarajevo en later dat jaar brons op de YOG (Youth Olympic Games) Buenos Aires. Tevens heeft hij in zijn eerste jaar in de -21 jaar al verrassende podiumplekken weten te bemachtigen op nationaal en internationaal niveau. Ook de start van zijn tweede jaar was erg hoopvol met een 5e plaats op het internationale senioren toernooi in Visé en een zilveren medaille op het NK -21jaar. Voor Judobond Nederland voldoende redenen om Mark op te nemen in de nationale selectie op Papendal waar hij momenteel dagelijks met de beste junioren en senioren van Nederland traint.

Bart Nelissen |  | Aangepast op
bcece1374b3e7bd614ea69f15b48503d.jpg
278ce5bfa2fbaf0911e230065d0b0984.jpg
9d109e8cccd515f135dc2ec4a1b1840f.jpg

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.