Panningen, Netherlands
Terug

Marlou Absil: 'Ons past nu terughoudendheid'

d52b435e011a86b96dac2ddcbaeeb180.jpg

Het is slikken voor het CDA, dat bij de provinciale staten vier van de negen zetels verliest. De nummer 2 van de lijst, Marlou Absil reageert dan ook teleurgesteld, al kreeg ze de meeste stemmen namens het CDA. De Heldense politica kreeg 2353 van de 3156 stemmen op het CDA.

De redactie |  | Aangepast op
"Wij hebben fors verloren. Ik feliciteer de grote overwinnaar, de BBB. Ons past wat terughoudendheid."
De partij laat dan ook het initiatief voor een nieuw college aan de BBB. Het CDA verliest fors en gaat van negen naar vier zetels. De BBB komt vanuit het niets op tien zetels. Ook in Peel en Maas is dit beeld te zien. Het CDA halveert. De kiezer lijkt daarmee het huidige beleid van het kabinet af te straffen.

"Het ging wat minder over de provinciale politiek, maar over het kabinetsbeleid. De mensen hebben een luide stem uitgeroepen van 'wij willen het echt anders. Het is nu aan de BBB om het voortouw te nemen en wij zullen zien waar dat toe leidt."

Voor Absil, die veel stemmen ontving, is het gevoel dubbel. "Ik voel de verantwoordelijheid om me te blijven inzetten voor Limburg." Dat wil de Heldense vooral doen op het gebied van gemeenschapszin, gezondheidsachterstanden en samenredzaamheid.

Lees meer over:

|

Lees ook

optocht meijel.png

Terugkijken: De Bonte Steurem van Méél

Onder grote publieke belangstelling trok de Bonte Steurem weer door de straten van Meijel. De bonte carnavalsoptocht zorgde voor een lange stoet vol kleur, muziek en humor, waarbij wagens, loopgroepen en individuelen hun creativiteit lieten zien.

omleiding.png

Helden opent carnavalsoptochten met ‘Zoe doon wae det’

Helden met de Dörper Kuus hebben zondag traditiegetrouw het carnavalsseizoen afgetrapt met de eerste grote optocht door de straten van het dorp. Onder het motto ‘Zoe doon wae det’ trok een kleurrijke stoet van groepen, praalwagens, einzelgängers en loopgroepen voorbij aan het publiek.

handbal stock.jpg

BEVO HC zet uitroepteken achter topweek met overwinning op Houthalen

De heren van HUMBY BEVO HC hebben ook hun tweede wedstrijd van de week in de Super Handball League gewonnen. Tegen Kreasa Handbal Houthalen werd de zege na rust veiliggesteld: 36-27. Daarmee kreeg de overwinning van donderdag op Achilles Bocholt een uitstekend vervolg.

prins veur laeve.png

Prins Erik Manders gewond na val van podium, moet carnavalsoptochten missen

De geliefde “prins voor het leven” Erik Manders heeft vrijdagavond een vervelend ongeluk gehad tijdens de carnaval. Tijdens het betreden van het podium ging het mis: hij viel bij het betreden van de trap naar beneden en liep daarbij rug- en schouderklachten op. Hierdoor kan hij dit weekend niet deelnemen aan de optochten in onder meer in Beringe en Panningen.

20260214_145220.jpg

Vastelaovend

Straotzitting Dörp trekt opnieuw veel publiek en kijkt vooruit naar jubileumjaar

De achtste editie van de Straotzitting Dörp in Helden is succesvol verlopen. Het pleinfeest trok meer bezoekers dan voorgaande jaren en kenmerkte zich door een brede opkomst van jong tot oud.

IMG_2653.jpeg

Brons op NK Indoor Atletiek voor Lilian Nijskens uit Grashoek

Lilian Nijskens uit Grashoek heeft zaterdag tijdens het NK Indoor Atletiek in Apeldoorn een bronzen medaille veroverd op de 60 meter bij de Masters Vrouwen 60+. In de finale sprintte zij naar een tijd van 9,73 seconden.