Panningen, Netherlands
Terug

Meerdere opschoonacties door Peel en Maas Schoon en Het Bouwens

7cd4a4dbb38e0420b3a214671238d881.jpg

Het voorjaar komt steeds dichterbij en dat is voor Peel en Maas Schoon reden om in maart weer opschoonacties te organiseren. Zo komt de Landelijke Opschoondag er weer aan, en ook leerlingen van Het Bouwens komen in actie.

 | Aangepast op
Landelijke Opschoondag
Tijdens de Landelijke Opschoondag wordt er in ieder dorp in Peel en Maas schoongemaakt en opgeruimd. Na afloop wordt er afgesloten met koffie, thee en iets lekkers. Een overzicht met alle locaties is te zien op de website van Peel en Maas Schoon. Aanmelden is verplicht en kan door een e-mail te sturen naar contact@peelenmaassschoon.nl, met vermelding van het dorp.

Naast de Landelijke Opschoondag vindt er op 15 maart een opruimactie plaats in de Weerbeemden bij Kessel-Eik. Het natuurgebied en de Maasoever worden dan opgeruimd. Hier kan iedereen aan meedoen zonder aanmelding.

Bouwens Maasoever Actie
Op 24, 25, 26 en 28 maart gaan brugklassers van Het Bouwens aan de slag. De school werkt al meerdere jaren samen met IVN Helden, dat de leerlingen een project over zwerfafval aanbiedt. Zij krijgen colleges en ruimen zwerfafval op langs de Maas bij Kessel-Eik. Daarnaast maken ze een vlog of poster die oproept tot minder afval.

Er doen dit jaar bijna 160 brugklassers mee aan de Bouwens Maasoever Actie, dus zijn er nog vrijwilligers nodig. Het opruimen duurt telkens een uur en vrijwilligers worden gevraagd om een half uur eerder aanwezig te zijn. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via contact@peelenmaassschoon.nl. Hieronder de tijden waarop de vrijwilligers nodig zijn.

  • Maandag 24 maart: 9.45 - 11.15 uur
  • Dinsdag 25 maart: 9.45 - 11.15 uur
  • Woensdag 26 maart: 10.45 - 12.15 uur
  • Woensdag 26 maart 13.30 - 15.00 uur
  • Vrijdag 28 maart 11.30 - 13.00 uur

Lees ook

dancing now.png

Na Panningen tourt Beeselnaar Sjaak Korsten verder met eigen stuk

Na de uitverkochte try-out op 11 maart in GIPA Kunsthal krijgt het publiek opnieuw de kans om Dancing Now te ervaren. De voorstelling staat op zondag 5 april op het programma in Theater De Garage.

bibliotheek, boeken

Limburgers met laag inkomen krijgen gratis toegang tot bibliotheken

De Provincie Limburg geeft meer dan duizend inwoners met een laag inkomen gratis toegang tot de bibliotheek. Het doel is laaggeletterdheid te verminderen en mensen te helpen beter te leren lezen en schrijven.

Ambulance stock.jpg

Scooterrijders gewond bij aanrijding in Reuver

Op het kruispunt van de Broeklaan en Marialaan in Reuver zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 23.30 uur een auto en een scooter met elkaar in botsing gekomen.

Stemmen verkiezingen ai.jpg

Podcast

Terugblik op de verkiezingen in Peel en Maas

De gemeenteraadsverkiezingen in Peel en Maas hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. Lokaal Peel en Maas werd opnieuw de grootste partij en groeide naar twaalf zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Daarmee ligt het initiatief voor de coalitievorming bij de partij van lijsttrekker Tijs van Lierop. In de podcast ‘P&M Kiest: Op weg naar de stembus’ blikken Bart Nelissen en Youri Buis terug op de gemeenteraadsverkiezingen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

live.png

Baarlo dit weekend in het teken van KD Live: tributebands op podium

Dit weekend vindt de tweede editie van Kastelendorp Live plaats in De Berckt in Baarlo. Twee dagen lang staat de muziek centraal, met een line-up van tributebands.