Panningen, Netherlands
Terug

Meijel presenteert eigen historische canon

d2f10bc4048c67f917f5ceee3bcb7fe4

Limburg heeft drie historische canons: die van de provincie, Gennep en Maasgouw.

Daantje van Roij |  | Aangepast op
Daar komt nu een vierde bij. Meijel heeft sinds kort een eigen canon, waarin de belangrijkste gebeurtenissen uit de dorpsgeschiedenis worden gebracht.

Wat is de canon?
De canon is samengesteld door een speciale commissie van heemkundevereniging Medelo. In dertig thema’s wordt het verhaal van Meijel verteld: van de ligging in de Peel, de eeuwenlange turfwinning en het strategische militaire belang dat het dorp in verschillende perioden heeft gehad. In de canon worden zes onderwerpen behandeld waarin historische Meijelnaren tot leven komen.

“We hebben hier twee figuren, Arike van Turnhout en Dikke Mie. Die hebben geprobeerd om uit te beelden wie dat waren. Dat vind ik heel dramatisch, dat vind ik echt een heel dramatisch verhaal’’, aldus Jos Pouls. Dikke Mie was een verzetstrijdster die haar leven in armoede heeft rondgezworven.

Veel belangstelling
Omdat Meijel dit jaar zijn 700-jarig bestaan viert, was de belangstelling voor de presentatie groot. De eerste avond trok zoveel bezoekers dat er mensen weggestuurd moesten worden. Over twee weken is er een nieuwe presentatie georganiseerd.

Lees ook

Baby in het Geboortecentrum in VieCuri Venlo

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond voor aanstaande ouders over zwangerschap en bevallen

VieCuri Medisch Centrum organiseert voor aanstaande ouders een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevallen in samenwerking met (eerstelijns) verloskundigen en kraamzorgorganisaties.

Borstvoeding

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond over borstvoeding

VieCuri Medisch Centrum organiseert een gratis voorlichtingsavond over borstvoeding.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

763112060_1067512488954018_4474436447529994570_n

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ingezet bij grote natuurbrand Oostrum

Brandweerkorpsen uit de gemeente Peel en Maas zijn maandag ingezet bij de bestrijding van de grote natuurbrand in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum. De brandweer heeft groots opgeschaald vanwege de snelle uitbreiding van het vuur. Korpsen uit de hele Veiligheidsregio Limburg-Noord, waaronder uit Peel en Maas, helpen mee om de brand onder controle te krijgen.

Paardensport ruiter stock

EquiSanto vestigt zich in voormalig café Drieneke in Maasbree

Aan de Dorpsstraat 34a in Maasbree opent binnenkort EquiSanto, een nieuwe winkel voor paarden-, ruiter- en outdoorliefhebbers. Het pand, dat jarenlang bekend was als café Drieneke, krijgt daarmee opnieuw een bestemming.

provincie

Beeselaar op conceptlijst SP voor Provinciale Statenverkiezingen

De SP Limburg heeft de conceptkandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 bekendgemaakt. Op de lijst staat slechts één kandidaat uit het uitzendgebied van Omroep P&M. Bram Hendrikx uit Beesel bezet de veertigste plaats. Er staan geen kandidaten uit de gemeente Peel en Maas op de conceptlijst, wel uit Horst aan de Maas.