Panningen, Netherlands
Terug

Meijel viert 700 jaar geschiedenis

4faec4634556e01444eaa1cfcec93500

In het kader van het 700-jarig bestaan van Meijel organiseert Medelo op woensdag 19 november een feestelijke avond. Samen met acht leden van de vereniging presenteert Jos Pouls de Historische Canon van Meijel: de 30 belangrijkste momenten uit de lokale geschiedenis. Daarmee wordt Meijel de derde gemeente in Limburg met een eigen canon.

 | Aangepast op
Ontstaan Meijel
Precies zeven eeuwen geleden werd het Peeldorp voor het eerst genoemd in een document van hertog Jan III van Brabant. Meijel ontstond op een zandige hoogte midden in de Peel, aan de oude handelsweg van Keulen naar Roermond en verder via Meijel naar Deurne en Den Bosch. Vanaf de 12e eeuw trokken steeds meer boeren en ambachtslieden, vooral uit Deurne en Asten, naar deze plek. Meijel begon dus eigenlijk als een Brabants dorpje, en dat hoor je nog altijd terug in het Meijelse dialect.

Door zijn ligging in de Peel, de turfwinning en de strategische betekenis heeft Meijel een bijzonder verhaal dat uniek is in Nederland.

Presentatie
Tijdens de presentatie spelen leden van Medelo zes korte sketches waarin historische Meijelnaren als Gebbel, Jan Truijen en vroedvrouw Neilen weer tot leven komen. De presentatie zal om 19.30 uur van start gaan in het Truijenhof. Entree voor degene die geen lid zijn bedraagt €5,- waarna je een gratis kopje koffie of thee krijgt.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.