Panningen, Netherlands

Meijelse collectant al 70 jaar langs de deuren

De Meijelse Dien Spee collecteert deze week voor de laatste keer bij de Meijelse Goede Doelen Week. Na ruim 70 jaar collecteren vindt ze het goed geweest.
De redactie | 12 april 2022 17:37 | Aangepast op 12 april 2022 17:37
“Ik schaam me nu dat ik op mijn leeftijd, 85 jaar, nog collecteer. Nu moeten jongeren het gaan doen”, zo zegt ze.

Fancy fair
Spee begon op 16-jarige leeftijd met collecteren. “Ik was nog maar een kind toen de missie fancy fair in Meijel werd opgericht. Toen kon er nog in natura worden gedoneerd. Potjes, eten, echt alles kwam voorbij. En zo ben ik begonnen met collecteren. Ik ging elke zondag langs de deuren om geld voor de kerk in te zamelen. Zo is onze kerk uiteindelijk gebouwd.”

Dien Spee zette zich voor alle collectes in het dorp. De laatste elf jaar was dat voor de Goede Doelen Week in Meijel. Dit is een gezamenlijke collecte. Ze werd door Koen Verstappen in het zonnetje gezet: “We hebben een platina jubilaris. Daar hoort een bosje bloemen en groot applaus van jullie bij”, zo feliciteerde hij Dien.

Goede Doelen Collecte
De goede doelen week met een gezamenlijke collecte is een succes. “Het is de laatste jaren veel makkelijker geworden. Vroeger was het week na week dat er iemand kwam en dachten de mensen, nu alweer’’, legt Verstappen uit.
Voor Spee was het maandag het laatste rondje langs de deuren. “Hier sluit het boek definitief.” Op de vraag hoeveel geld ze zou hebben opgehaald in die 70 jaar, weet ze geen antwoord. “Maar als ik dat zou krijgen, zou ik het niet op krijgen”, lacht ze.

Lees ook

Ruben Janssen (11) wint zilver op internationaal taekwondotoernooi

De 11-jarige Ruben Janssen uit Meijel heeft zaterdag een zilveren medaille gewonnen op een internati...

Peelhorst en Maasvallei zet nieuwe stap richting UNESCO-erkenning

De Peelhorst en Maasvallei is een stap dichter bij de titel UNESCO Global Geopark. Woensdag tekenden...

Edje Philipsen uitgeroepen tot prins van CV De Kieveloeët

Edje Philipsen is de nieuwe prins van De Kieveloeët uit Meijel. In een bomvolle zaal bij de Heere va...

Meijel krijgt historische canon

Al meer dan vijftien jaar worden in Nederland historische canons opgesteld: overzichtelijke samenvat...

Uitzendbureau moet dwangsom betalen voor huisvesten arbeidsmigranten in Meijel

De Raad van State heeft bepaald dat Metaal Flex de dwangsom moet betalen die de gemeente Peel en Maa...

Nieuw ontmoetingsmoment voor ouders in Meijel: Koffie & Kids Keffee

In Meijel is een nieuw initiatief gestart: het Koffie & Kids Keffee. Een plek waar (aanstaande) oude...