Een week lang staat Helden weer in het teken van Kindervakantiewerk (KVW). Onder het thema ‘Join the Game’ genieten kinderen van een gevarieerd programma vol spellen, sportieve uitdagingen en creatieve activiteiten. Voor veel deelnemers vormt KVW een van de hoogtepunten van de zomervakantie.
Op de terreinen is de hele week van alles te beleven. Volgens leidster Sophie van Lier sluiten de activiteiten aan bij het thema van dit jaar. “Eigenlijk zijn alle dagdelen spelletjes. Gisteren hadden we de Olympics en vanochtend de Funzone. Dan heb je allerlei games die te maken hebben met bijvoorbeeld Mario of Minecraft,” legt ze uit.
Modderdag blijft grote favoriet
Een van de populairste onderdelen van de week is traditiegetrouw de modderdag. “Gisteren hadden we zand en water en nu hebben we modder. Dat is altijd leuk,” vindt Van Lier. En de leidster is niet de enige met die mening.
Ook de kinderen kijken uit naar deze activiteit, sommigen zelfs al het hele jaar. “Omdat je gewoon vies kunt worden en iedereen vies kunt maken zonder dat ze boos worden”, zegt een van de kinderen. “Als je dit van boven ziet, dan ziet het er echt heel cool uit,” vertelt iemand anders.
Olympics
Naast de modderdag stonden ook de Olympics op het programma. Daarbij konden de kinderen verschillende spellen en parcoursen afleggen. Volgens de kinderen is juist de afwisseling een van de redenen waarom KVW zo populair is. Voor sommige deelnemers hoort KVW inmiddels al jaren bij de zomervakantie. “Ik doe al mee sinds ik klein ben, dus ik wil het ook afmaken,” zo klinkt het.
Herinneringen voor later
Voor de leiding is een editie geslaagd wanneer de kinderen met plezier terugkijken op de week. Van Lier merkt dat enthousiasme dagelijks. “Elke dag om vier uur als de tent helemaal losgaat, dan denk ik al dat het een geslaagde dag is. Maar vrijdagavond, als het wordt afgesloten en er nog overal kinderen rondlopen, dan weet je dat het weer een mooie editie is geweest.”
Volgens haar draait KVW uiteindelijk om herinneringen die kinderen nog jarenlang meenemen. “Ik hoop natuurlijk dat ze over tien jaar zelf leiding zijn,” lacht ze. “Maar ik hoop ook dat ze zich de leuke spellen herinneren en dat ze weten dat ze hier echt hebben meegedaan.”
Leiding worden
Die gedachte spreekt ook de deelnemers aan. Op de vraag of ze later zelf leiding wil worden, antwoordt een meisje zonder aarzelen: “Jazeker! Dan kun je nog steeds meedoen en dat lijkt me juist leuk.”
KVW Helden 2026 duurt nog één dag. Vrijdag wordt de week feestelijk afgesloten.