Panningen, Netherlands
Terug

Nieuw hoofdstuk voor familie Gerris: Rex maakt zijn debuut op het OLS

rex ols

Voor standaardruiter Petra Gerris stond het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) dit jaar volledig in het teken van een nieuw begin. Haar vijfjarige paard Rex nam voor het eerst de plaats in van Artiest, het paard dat jarenlang het vertrouwde gezicht was aan de kop van de optocht.

 | Aangepast op

"Ik ben best wel gespannen en onrustig," vertelt Petra vlak voor de optocht. "Ik hoop dat het allemaal gaat lukken."

Emotioneel verlies
Het overlijden van Artiest betekende een emotioneel verlies voor de familie Gerris. Het paard werd jarenlang bereden door Gijs Gerris, die vijftig jaar standaardruiter was tijdens het OLS. Sinds 2014 heeft Petra die familietraditie voortgezet.
Eigenlijk was de familie al op zoek naar een jong paard dat naast Artiest kon worden opgeleid. Door het onverwachte overlijden moest er sneller dan gepland een nieuw paard komen. Dankzij een inzamelingsactie van Petra's dochter Pien werd dat mogelijk.

Spannend
Ook Door Gerris, de moeder van Petra, beleefde de dag met spanning. "Dit is de eerste keer zonder Artiest. Dat maakt het allemaal extra bijzonder en spannend."

Waar Artiest door zijn jarenlange ervaring vrijwel zelfstandig zijn werk deed, moet Rex nog wennen aan alles wat bij een schuttersoptocht komt kijken. Muziek, publiek en de drukte onderweg zijn ervaringen die alleen in de praktijk kunnen worden opgedaan.

"Ik heb Rex sinds september en vanaf dat moment oefenen we eigenlijk iedere dag," vertelt Petra. "Hij doet het supergoed. Hij is heel braaf en makkelijk, maar hij is nog jong en alles is nieuw voor hem." Tijdens de opening blijkt Rex de drukte soms nog spannend te vinden. Met wat extra begeleiding verloopt zijn eerste OLS-optreden echter succesvol.

Jong paard
"Ik vind het ontzettend spannend, maar ik heb er ook heel veel zin in," zegt Pien. "Als het niet precies gaat zoals vroeger, dan is dat zo. Mensen zien misschien niet hoeveel werk er achter zo'n jong paard zit."

Voor de familie Gerris was het daarmee een emotionele, maar vooral trotse dag. Met Rex is de traditie van de standaardruiter binnen de familie voortgezet en lijkt de toekomst voor de komende jaren verzekerd.

Lees ook

Raadzaal 2026 4

BBB stelt vervolgvragen over woonwagenlocatie Berkenheg in Meijel

De fractie van BBB Peel en Maas heeft opnieuw schriftelijke vragen gesteld aan het college over de uitbreiding van de woonwagenlocatie aan de Berkenheg in Meijel. Aanleiding zijn signalen van bewoners dat hun wensen en zorgen onvoldoende zijn meegenomen in het proces.

rex ols

Nieuw hoofdstuk voor familie Gerris: Rex maakt zijn debuut op het OLS

Voor standaardruiter Petra Gerris stond het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) dit jaar volledig in het teken van een nieuw begin. Haar vijfjarige paard Rex nam voor het eerst de plaats in van Artiest, het paard dat jarenlang het vertrouwde gezicht was aan de kop van de optocht.

Bufkes Mark en Miriam Peeters

Bufkes Panningen bijna een jaar na brand klaar voor nieuwe start: “Je wereld stort in”

Na bijna een jaar heeft Bufkes in Panningen de deuren weer geopend. De lunchroom moest in juli vorig jaar sluiten nadat er brand uitbrak op een dakterras van een bovenliggend appartement. Na een ingrijpende verbouwing is de zaak volledig vernieuwd en kunnen klanten weer terecht voor lunch en belegde broodjes.

catoo

Katoo van den Beucken mooiste jeugdkoningin op het OLS

De schutterijen uit de gemeenten Peel en Maas en Beesel hebben tijdens het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) in Melick op verschillende onderdelen sterke prestaties geleverd. Vooral bij de jeugd, de exercitie en de marswedstrijden vielen diverse prijzen en ereplaatsen te noteren. De uitslagen blijven nog tot 1 augustus onder voorbehoud.

klooster koningslust

CDA stelt vragen over aankoop voormalig klooster Koningslust

De CDA-fractie heeft vragen ingediend bij het college van Peel en Maas over de aankoop van het voormalig kloostergebouw in Koningslust. Aanleiding zijn de verschillende verklaringen die de afgelopen periode naar buiten zijn gekomen over de gemaakte afspraken met het Bisdom Roermond.

Boa's Peel en Maas

Gemeente onderzoekt of meer BOA’s nodig zijn

De gemeente Peel en Maas onderzoekt of er in de toekomst meer BOA’s nodig zijn. Dat staat in de Kaderbrief 2027 die dinsdag is aangenomen.