Met deze groei staat Beesel in de top 3 van relatief meest bouwende Limburgse gemeenten van 2024.
Woningbouwplannen en locaties
De gemeente streeft naar een evenwichtige verdeling van woningtypen. Naast betaalbare woningen komen er ook meer middeldure en dure woningen. Om de doelstelling van 500 woningen te halen, zijn mogelijke bouwlocaties onderzocht.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld drie nieuwe woningbouwlocaties aan te wijzen. In 't Spick in kerkdorp Beesel wordt voorgesteld om gebouwen te transformeren tot woningen, waaronder de locatie van de huidige basisschool. In Offenbeek staat de ontwikkeling van Offenbeker Bemden II op de planning en in Reuver een uitbreiding van Vogelsweijde. Lopende projecten worden afgerond.
Samenwerking en uitvoering
Voor Vogelsweijde en Offenbeker Bemden II wil de gemeente samen met projectontwikkelaars de plannen uitwerken, zodat de bouw sneller kan starten. Bij het opstellen van de plannen wordt ook de omgeving betrokken. Dit proces begint later dit jaar. Hoe de toekomstige woonwijken eruit gaan zien, is nog niet bekend.