Panningen, Netherlands

Oversteekplaats moet Kesselseweg veiliger maken

Op de kruising Kesselseweg – Kloosterstraat in Helden worden maatregelen genomen om de verkeersveiligheid te verbeteren. Er komen opvallende markeringen, een oversteekplaats met een ‘tussenstop’ en een oplichtend waarschuwingsbord.
De redactie | 31 maart 2022 19:45 | Aangepast op 31 maart 2022 19:45
Verkeersdeskundigen
Verkeerskundigen van de gemeente gekeken naar de mogelijkheden naar aanleiding van een gesprek met de bewoners van de straat. Op basis daarvan is dit de inrichting die wordt gekozen en wordt uitgevoerd.

Geen zebrapad
Tijdens een inloopavond werd de vraag gesteld waarom er bij de kruising van de Kesselseweg met de Kloosterstraat geen zebrapad wordt aangelegd. ''De belangrijkste reden hiervoor is dat een zebrapad normaal gesproken wordt aangelegd op een recht stuk weg, waar er vanaf beide kanten goed zicht is op het zebrapad. Daar is in deze situatie geen sprake van'', zo laat de gemeente weten. Het zebrapad bij het Mariaplein voldoet hier wel aan.

Bij de kruising Kesselseweg – Kloosterstraat komt een oversteekplaats waar je in twee gedeelten kunt oversteken. In het midden van de weg komt een vluchtheuvel waar je als voetganger een ‘tussenstop’ kunt maken om vervolgens de andere rijbaan over te steken. De kruising krijgt rood asfalt, zodat er een duidelijke attentiewaarde van uit gaat voor het autoverkeer.

Kindcentrum
Na de zomervakantie gaat het nieuwe kindcentrum open. Na een eerste gewenningsperiode wil de gemeente bekijken hoe het loopt en met belanghebbenden bespreken hoe de ervaringen zijn en of er suggesties zijn voor verbeteringen.
Na de zomervakantie gaat het nieuwe kindcentrum open. Dan zal blijken hoe de situatie zich in de praktijk ontwikkelt. Na een eerste gewenningsperiode wil de gemeente bekijken hoe het loopt en met belanghebbenden bespreken hoe de ervaringen zijn en of er suggesties zijn voor verbeteringen.

Lees ook

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

‘t Klef wint Dörp Kwis’t 2025

In Kerkeböske in Helden werden afgelopen weekend de antwoorden en uitslagen van de derde editie van ...

Vier wereldtitels voor Heldens gezin op WK kettlebellsport

De familie Van de Wal uit Helden heeft een zeer succesvol wereldkampioenschap kettlebellsport achter...

“Met pijn in mijn hart sluit ik de deuren van mijn droom”: Bloemenboutique Veronique stopt na acht jaar

Na acht jaar stopt Veronique Korsten noodgedwongen met haar geliefde bloemenwinkel in Helden. Een ha...

Brede fietsstroken, smallere weg en komremmer moeten Kesselseweg en Mariaplein veiliger maken

De gemeente Peel en Maas gaat de Kesselseweg en de doorgaande weg bij het Mariaplein in Helden verke...

TikTok-ster Marian Radu werkt gewoon in Helden: ‘Filmpjes maak ik tussen het greenkeepen door’

Met 2,6 miljoen volgers op TikTok is Marian Radu uit Blerick uitgegroeid tot een internationale inte...