Panningen, Netherlands
Terug

Open Tuin Parkhof Swalmen

9539ee86b212a78b2714dd1d4de59dcf

Parkhof Swalmen aan de Beeselseweg 6 te Swalmen is zondag 6 juli van 11.00 tot 17.00 uur weer geopend voor publiek.

 | Aangepast op
De collectie Hemerocallissen (eendagslelies) is weer uitgebreid. Hiervan zijn meer dan 250 verschillende cultivars te bewonderen. Hemerocallissen zijn vaste planten en elke bloem bloeit één dag. Er zijn duizenden variëteiten van. De bloemen zijn eetbaar en worden bijvoorbeeld gebruikt in salades. Er zijn Hortensia’s, een schitterende collectie Acers en bijzondere coniferen te zien evenals beelden van Zimbabwaanse kunstenaars.

De tuin is op een creatieve manier ingericht. Overal in de tuin is met speelse elementen gezorgd voor de nodige afwisseling. Verder zijn er vele waterwerken te zien. Overal in de tuin staan banken. Op verschillende plaatsen staan spiegels om een mooi effect te verkrijgen. Enkele vijvers zorgen voor nog meer rust in de tuin. Ook is er plantenverkoop uit eigen tuin en zijn er bijzondere Hemerocallissen te koop.

In het museum van het rijke Roomsche leeven zijn niet alleen heiligenbeelden te zien maar ook honderden wijwaterbakjes. En vitrines met medailles, lepeltjes, amuletten, kruisjes en rozenkransen. Ook hangen er verscheidene processievaandels en mooie wandplaten.

Parkhof Swalmen is op de woensdagen tot en met 27 augustus geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Op zondag 3 augustus en zondag 31 augustus geopend van 11.00-17.00 uur. De entree is 4,00 euro inclusief koffie of thee. Pinnen is niet mogelijk. Groepen vanaf 10 personen kunnen op afspraak terecht.

Lees meer over:

Lees ook

zomer

Schoolvakantie van start: groep 8 neemt afscheid met een lach en een plons

Voor duizenden basisscholieren zit het schooljaar erop. Vrijdag klonk op de meeste scholen voor de laatste keer de bel en begon de zomervakantie. Voor de leerlingen van groep 8 betekende dat niet alleen het einde van het schooljaar, maar ook afscheid van hun basisschool.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Pius Park Leefbaarheidsakkoord

Ondertekening Leefbaarheidsakkoord startsein voor afronding ‘Pius Park 2.0’

De ontwikkeling van het Pius Park in Panningen krijgt een nieuwe impuls. Met de ondertekening van het Leefbaarheidsakkoord is de weg vrijgemaakt voor de afronding van fase 2 én de start van fase 3. De Provincie Limburg stelt hiervoor een subsidie van één miljoen euro beschikbaar.

Ongeval Brabant file Rijkswaterstaat

Tot na avondspits vertraging op A67 vanwege ongeval

Verkeer tussen Venlo en Eindhoven moet vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging. Op de A67 is tussen knooppunt Leenderheide en Someren een ongeval gebeurd. De snelweg is in de richting van Eindhoven afgesloten en dat blijft naar verwachting zo tot na de avondspits.

Milieupark Peel en Maas

Milieupark tijdelijk eerder open vanwege hitte

Vanwege de aanhoudende warmte en het Nationaal Hitteplan gelden vanaf zaterdag 11 juli tijdelijk aangepaste openingstijden voor het milieupark in Panningen.

Atalanta vlindertelling Chris van Swaay

Tuinvlindertelling van start: tel de vlinders in je tuin of balkon

De jaarlijkse Tuinvlindertelling is begonnen. De Vlinderstichting vraagt inwoners om van 10 tot en met 12 juli vlinders in hun tuin of op hun balkon te tellen. De verzamelde gegevens worden gebruikt voor onderzoek en de bescherming van vlinders.