Panningen, Netherlands
Terug

Organisatoren blikken terug op laatste EGOpop: “Hier mogen we trots op zijn”

061ab63800643cb7c2cdca50c17e0aef

Na jaren van optredens, vrijwilligerswerk en samenwerking kwam er dit jaar een einde aan het Egchelse festival EGOpop. Organisatoren Bart Delissen en Roy Vercoulen kijken in het programma ‘Met P&M Het Jaar Uit’ met trots terug op het tijdperk. “Nu het gestopt is, merk je pas echt hoeveel impact het festival heeft gehad.”

 | Aangepast op
Tijd en energie
Volgens Roy Vercoulen werd het werk elk jaar zwaarder. “Het is een combinatie van steeds strengere regels en heel veel organisatie. We legden de lat elk jaar hoger. Dat vraagt enorm veel tijd en energie.” Voor Vercoulen stond EGOpop vooral voor samen doen. “Met Peel en Maas samen zijn, het voor Peel en Maas doen. Met lokale vrijwilligers, bedrijven en veel artiesten uit de regio. Dat was de kracht van het festival.”

Mix van namen
Toch stonden er ook grote namen op het podium. Artiesten als Golden Earring, Kensington en Ilse DeLange zorgden voor bijzondere momenten. “Dat geeft kippenvel,” vertelt Vercoulen. “Maar een terrein vol mensen uit Peel en Maas, met meerdere podia, dat was minstens zo mooi.”

Voorzitter Bart Delissen benadrukt de kracht in de mix van namen op de podia. “Bekende artiesten, maar ook beginnende muzikanten uit de regio die tussen die grote namen mochten spelen. Dat maakte EGOpop voor mij bijzonder.” Het festival bood zo ook een podium aan lokaal talent. “Het talent in deze regio is gewoon goed,” zegt Delissen overtuigd.

Groeiende druk
De beslissing om te stoppen werd genomen na de editie van 2023. “Dat was eigenlijk een topeditie. Maar we merkten dat het begon te piepen en te kraken in de organisatie. De druk werd te groot,” aldus Delissen. Na goede gesprekken werd besloten om nog één keer alles te geven. “En dat is gelukt.”

Het laatste festival kende ook spanning. Door slecht weer moest het evenement even stilgelegd worden. “Dat maak je niet zomaar mee,” weet Delissen. “Maar het veiligheidsplan werkte en daar kregen we veel positieve reacties op.” Uiteindelijk ging EGOpop eruit met een grote show, beelden van eerdere edities en vuurwerk. “Dan pink je toch een traantje weg. Dit hebben we samen opgebouwd,” vertelt de voorzitter.

Geen vervolg
Na de laatste editie kwamen de reacties van alle kanten. Bezoekers, artiesten, vrijwilligers en sponsoren lieten weten hoe jammer zij het vinden dat EGOpop stopt. “Mensen wilden van alles proberen om ons door te laten gaan,” erkent Delissen. “Maar dat gaat niet gebeuren.”

Vercoulen vindt dat EGOpop niet ten onder is gegaan aan zijn eigen succes. “We hebben iets heel moois neergezet dat gewoon een keer eindig is. Daar mogen we trots op zijn.”

Lees ook

Baby in het Geboortecentrum in VieCuri Venlo

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond voor aanstaande ouders over zwangerschap en bevallen

VieCuri Medisch Centrum organiseert voor aanstaande ouders een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevallen in samenwerking met (eerstelijns) verloskundigen en kraamzorgorganisaties.

Borstvoeding

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond over borstvoeding

VieCuri Medisch Centrum organiseert een gratis voorlichtingsavond over borstvoeding.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

763112060_1067512488954018_4474436447529994570_n

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ingezet bij grote natuurbrand Oostrum

Brandweerkorpsen uit de gemeente Peel en Maas zijn maandag ingezet bij de bestrijding van de grote natuurbrand in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum. De brandweer heeft groots opgeschaald vanwege de snelle uitbreiding van het vuur. Korpsen uit de hele Veiligheidsregio Limburg-Noord, waaronder uit Peel en Maas, helpen mee om de brand onder controle te krijgen.

Paardensport ruiter stock

EquiSanto vestigt zich in voormalig café Drieneke in Maasbree

Aan de Dorpsstraat 34a in Maasbree opent binnenkort EquiSanto, een nieuwe winkel voor paarden-, ruiter- en outdoorliefhebbers. Het pand, dat jarenlang bekend was als café Drieneke, krijgt daarmee opnieuw een bestemming.

provincie

Beeselaar op conceptlijst SP voor Provinciale Statenverkiezingen

De SP Limburg heeft de conceptkandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 bekendgemaakt. Op de lijst staat slechts één kandidaat uit het uitzendgebied van Omroep P&M. Bram Hendrikx uit Beesel bezet de veertigste plaats. Er staan geen kandidaten uit de gemeente Peel en Maas op de conceptlijst, wel uit Horst aan de Maas.