Panningen, Netherlands
Terug

Raadsvragen over rol van de gemeenteraad in crisistijd

3abb4c71684ac73eb2588e3c42017240.jpg

Raadslid Teun Heldens (VVD) heeft raadsvragen gesteld aan burgemeester Delissen over de rol van de gemeenteraad in crisistijd. In een brief schrijft hij: ‘De laatste maanden worstelen we echter met deze rol. We zien dat vele besluiten genomen worden in de Veiligheidsregio’s die zowel inwoners als ondernemers raken en krijgen hierover veel reacties van mensen die ons als volksvertegenwoordigers benaderen met vragen, suggesties of opmerkingen. Tegelijkertijd constateren we dat we het afgelopen half jaar geen invloed gehad hebben op deze beslissingen en weinig kennis hebben van de wijze van besluitvorming, maar ook de argumentatie voor het nemen van bepaalde maatregelen.’De vereniging voor Nederlandse raadsleden trok zondag aan de bel omdat zij zich zorgen maakt over de democratische controle. ‘Noodverordeningen en spoedwetten hebben een grote invloed op het dagelijks leven van onze inwoners en schuren ook langs vrijheden en mensenrechten. Het is daarom van cruciaal belang dat er ruimte is voor overleg vooraf en het delen van argumentatie met de gemeenteraadsleden om moeilijke besluiten van draagvlak te voorzien in de gemeenteraad, maar ook in de samenleving’, aldus Heldens.In zijn vragen vraagt Heldens hoe de burgemeester tegen de oproep kijkt om de raden meer te betrekken bij de besluiten die in de Veiligheidsregio’s genomen worden en hoe de gemeenteraad betrokken wordt, bijvoorbeeld door het niet door laten gaan van de kermissen.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.