Panningen, Netherlands
Terug

Ruim 500 inwoners denken mee over herinrichting Kesselseweg en Mariaplein

98cd28e8292bf57df025ba13b8598f93.jpg

De herinrichting van de Kesselseweg en de doorgaande weg bij het Mariaplein in Helden leeft onder de inwoners. Tot 5 maart 2025 konden zij via een online vragenlijst hun mening geven over het project, en daar is massaal gebruik van gemaakt: ongeveer 560 mensen vulden de vragenlijst in.

 | Aangepast op
Waardevolle inzichten
De gemeente Peel en Maas is blij met deze grote betrokkenheid. “We willen iedereen bedanken die de moeite heeft genomen om mee te denken,” laat de gemeente weten. “De reacties geven ons waardevolle inzichten voor het vervolg.”

In de vragenlijst konden inwoners aangeven welke plekken zij als verkeersonveilig ervaren en suggesties doen voor verbetering. Ook werd ingezoomd op specifieke onderdelen van de weg, zoals de vorm van de komremmers. De gemeente is momenteel druk bezig met het analyseren van alle reacties en onderzoekt welke ideeën kunnen worden meegenomen in het ontwerp.

Verkeersveiligheid verbeteren
De herinrichting heeft als doel de verkeersveiligheid te verbeteren, met extra aandacht voor fietsers. Belangrijke aanpassingen zijn onder andere het versmallen van de rijbaan, het verbreden van de fietsstroken en het nemen van snelheidsremmende maatregelen. De ruimte rondom de weg wordt opnieuw ingericht, met behoud van het bestaande groen en – waar mogelijk – extra beplanting.

In mei 2025 verwacht de gemeente een aangepast ontwerp klaar te hebben. Daarna volgt een inloopmoment voor belanghebbenden. Zodra de datum en locatie bekend zijn, worden inwoners hierover geïnformeerd.

Lees meer over:

|

Lees ook

fik2.jpg

FIK

Festival in Kepèl ondanks het weer zeer geslaagd: “Cultuur leeft onder jongeren”

Hoewel het weer op Hemelvaartsdag niet helemaal meewerkte, kan de organisatie terugkijken op een zeer geslaagde editie van Festival in Kepèl (FIK) in Panningen. Door de regen verhuisden de activiteiten naar binnenlocaties, maar dat deed niets af aan de sfeer en opkomst.

17-5KapelKunstenHanze-ensemble-Mozart-Spass.jpg

Agenda

Kapel voor de Kunsten: Hoornconcert met orgelbegeleiding

In de Kapel van de Lazaristen in Panningen kun je zondag 17 mei om 15.00 uur een hoornconcert beluisteren.

sleutel huis bouwen.jpg

Gemeente Beesel wil 500 nieuwe woningen bouwen in de komende tien jaar

De politieke partijen Samen Verder en het CDA hebben concrete plannen gepresenteerd voor de toekomst van de gemeente Beesel. In het coalitieakkoord voor de periode 2026 tot 2030 staat onder andere woningbouw centraal. De gemeente wil de komende tien jaar ongeveer 500 nieuwe woningen realiseren.

14-6PubquizHotel Nieuw Antiek.jpg

Agenda

Pubquiz bij Hotel Nieuw Antiek

Hotel Nieuw Antiek Helden gaat iets nieuws doen en organiseert zijn allereerste Pubquiz.

Museum Klooster.jpg

Nieuw college onderzoekt komst sociaal-cultureel centrum met plek voor museum

De nieuwe coalitie van Peel en Maas wil de komende jaren meer investeren in kunst, cultuur en erfgoed. In het coalitieakkoord 'De toekomst begint vandaag' staat dat cultuur een belangrijke rol moet spelen in het versterken van ontmoeting, creativiteit en verbondenheid in de dorpen.

poster fik 1920_1080_PNG (1).png

Festival in Kepèl vandaag in centrum van Panningen

Vandaag staat het centrum van Panningen volledig in het teken van creativiteit, muziek en cultuur tijdens het Festival in Kepèl (FIK). Jongeren kunnen tussen 13.00 en 17.00 uur deelnemen aan tientallen workshops, optredens en activiteiten verspreid door het dorp.