gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Smaken en culturen komen samen tijdens ‘Proef de cultuur van je buur’ in Reuver

Proef de cultuur van je buur 1

In de Innofabriek in Reuver kwamen vrijdagmiddag inwoners van verschillende achtergronden samen tijdens een nieuwe editie van ‘Proef de cultuur van je buur’. Na het succes van vorig jaar organiseerden de gemeente Beesel en welzijnsorganisatie Synthese opnieuw een middag vol ontmoeting, cultuur en lekker eten.

 | Aangepast op

Ondanks de zomerse temperaturen wist een groot aantal bezoekers het evenement te vinden. Zij konden kennismaken met gerechten uit verschillende landen, deelnemen aan workshops en genieten van livemuziek.

Ontmoeten en van elkaar leren
Voor veel bezoekers draait de bijeenkomst vooral om contact met anderen. “Ja, heel leuk. Gezellig samen”, vertelt een jonge bezoeker. Ze vindt het belangrijk dat dit soort evenementen worden georganiseerd. “Omdat er verschillende mensen zijn van verschillende culturen en zo.”

Volgens Kim Arntz van de gemeente Beesel past de Innofabriek als locatie goed bij het karakter van het evenement. “Ik vind het altijd een hele mooie plek binnen de gemeente. Die industriële sfeer spreekt aan en je kunt er alle kanten op zonder dat je veel aankleding nodig hebt.”

Acht verschillende landen
Een belangrijk onderdeel van de middag was het proeven van gerechten uit uiteenlopende culturen. Bezoekers konden kennismaken met smaken die zij misschien nog niet eerder hadden geproefd. “We hebben hapjes uit acht verschillende landen”, vertelt Arntz.

Een van de deelnemers liet bezoekers kennismaken met zelfgemaakte baklava. “Deze baklava is gemaakt met walnoten, honing en siroop”, legt zij uit. De bezoekers reageerden enthousiast. “Je maakt kennis met buitenlandse gerechten die je nog niet kent. Dat maakt het juist zo leuk.”

Workshops en activiteiten
Naast het eten konden bezoekers deelnemen aan verschillende creatieve activiteiten. Zo waren er workshops kleien, tekenen, schminken, henna-tattoos zetten en knutselen. Een van de workshopgevers vertelde dat zij regelmatig teken- en muzieklessen verzorgt voor kinderen uit verschillende landen. “We werken veel samen met Stichting Leergeld. Daardoor krijgen we kinderen met allerlei achtergronden over de vloer. Dat maakt het heel bijzonder.”

De gemeente Beesel en Synthese kijken tevreden terug op de tweede editie van het evenement. De organisatoren hopen dat er volgend jaar een derde editie komt van ‘Proef de cultuur van je buur’.

Proef de cultuur van je buur 2 Bezoekers konden deelnemen aan verschillende workshops en activiteiten, zoals henna-tattoos zetten.
Proef de cultuur van je buur 4 Er kon worden geproefd van gerechten uit uiteenlopende culturen.

Lees ook

Veteranendag

Volgende week: Peel en Maas eert lokale veteranen tijdens Veteranendag

Peel en Maas staat zaterdag 26 september stil bij de inzet van lokale veteranen. Tijdens de jaarlijkse Veteranendag worden zij bedankt en geëerd voor hun inzet voor vrede en veiligheid. De bijeenkomst vindt van 13.00 tot 17.00 uur plaats in Panningen.

FB_IMG_1789813834481

Bie Betje in Beesel krijgt veel bezoekers na eerste week

Na het sluiten van de supermarkt heeft Beesel sinds vorige week weer een plek waar inwoners terechtkunnen voor boodschappen én ontmoeting. Het nieuwe dorpsservicepunt Bie Betje kijkt na de eerste week tevreden terug op de start.

guus

Boxing Peel en Maas

Guus Maessen gaat vol voor de winst bij Boxing Peel en Maas

Normaal gesproken is Guus Maessen uit Egchel eerder het type dat langs de sportschool fietst dan dat hij naar binnen gaat. Dat is de afgelopen tijd flink veranderd. Maessen, eigenaar van Bej Manders, traint inmiddels drie tot vier keer per week voor zijn partij tijdens Boxing Peel en Maas op 25 oktober in De Heuf in Panningen. Tegenstander Giel Peulen kent hij maar al te goed. En over zijn doel is Maessen duidelijk: „Ik wil zeker winnen. Verlies is geen optie.”

theohesenjacsanders-768x431

Agenda

Orgelconcert met trompet en mezzosopraan in Panningen

Liefhebbers van orgelmuziek kunnen genieten van een bijzonder concert in de Kapel van het Missiehuis in Panningen.

85c64e69-eeb2-4a5b-91f6-3439e1ee18f9-10305030bb9f8548964b122db3c7574b

Schuurbrand aan Ringovenstraat in Panningen snel opgeschaald

Aan de Ringovenstraat in Panningen is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitgebroken in een schuur. Vanwege het risico op overslag naar een naastgelegen woning schaalde de brandweer kort na de eerste melding op naar middelbrand.

Gemeentehuis Beesel

Beesel zoekt eerste kinderburgemeester

De gemeente Beesel is op zoek naar de allereerste kinderburgemeester. Kinderen uit groep 7 kunnen zich aanmelden voor de nieuwe rol.