Panningen, Netherlands
Terug

Spelend de natuur ontdekken bij IVN Helden

49c8a63e47be70c4295c0e25ed5ec2a9.jpg

IVN Helden start dinsdag 2 september weer met een jeugdgroep.

De redactie |  | Aangepast op
IVN Helden start in schooljaar 2025/2026 weer met een jeugdgroep om kinderen enthousiast te maken voor de natuur. Wie als kind veel in en met de natuur in aanraking komt, zal de natuur later blijven respecteren en ervan genieten. En dat is wat IVN graag wil: mensen van jongs af aan de natuur van dichtbij laten beleven.

Als je wil meedoen met de jeugdgroep ga dan op dinsdag 2 september om 15.00 uur naar De Koeberg in Helden, Aan de Koeberg 3. Parkeren kan bij de blokhut van Jong Nederland en dan een stukje doorlopen. Je gaat een struintocht maken door het bos. Onderweg valt er van alles te beleven. IVN zorgt voor drinken en koffie/thee voor de volwassenen.

Ouders van kinderen die willen meedoen, kunnen een e-mail sturen naar: leden@ivnhelden.nl. Kinderen die eerst willen proberen of de jeugdgroep iets voor hen is, zijn ook van harte welkom! Laat het wel even weten per e-mail.

Wat is er nu fijner dan lekker bezig zijn in de natuur? Spelen, sporen ontdekken, speurtochten doen, de natuur ruiken en voelen. Allemaal dingen die je samen doet. De jeugdleden komen tien keer per jaar bij elkaar. Meestal op de 1ste dinsdag van de maand van 15.00 tot 16.30 uur. In de zomervakantie zijn er geen bijeenkomsten.

De jeugdgroep is vooral bedoeld voor kinderen van de groepen 4,5, 6, 7 en 8 van de basisschool.
Kinderen van groep 3 of kleuters, zijn ook welkom, maar dan wel graag met een begeleider erbij. Omdat deze groep nog onvoldoende kan lezen en hulp nodig heeft bij opdrachten. De jeugdleden worden begeleid door een vaste groep natuurliefhebbers die de nodige ervaring hebben in het omgaan met kinderen. Alle vrijwilligers hebben een VOG-verklaring en de begeleiders zijn gediplomeerd.

Lees meer over:

Lees ook

Bohaco.jpg

Bohaco Open Huis kozijnen Meijel

Bij Bohaco in Meijel staat tijdens het open huis op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari niet alleen het product centraal, maar ook het vakmanschap en de keuzes die bepalen hoe goed ramen en deuren jarenlang blijven functioneren. Met fabrieksrondleiding en glas-in-lood demonstratie.

VieCuri-Beroepenproeverij.jpg

Beroepenproeverij bij VieCuri

Ziekenhuis VieCuri organiseert op zaterdag 31 januari 2026 van 10.00 tot 13.00 uur een Beroepenproeverij voor scholieren, studenten en hun ouders. Weet jij al wat je later wilt worden, wil jij jezelf oriënteren of heb je nog geen idee welke opleiding je gaat kiezen? VieCuri helpt graag door je te laten kennismaken met de vele beroepen die je in het ziekenhuis tegenkomt.

PhilaVenlo.jpg

Phila Venlo Postzegelruilbeurs

Filatelistenvereniging Phila Venlo organiseert een grote postzegelruilbeurs met wilde veiling.

Hoeve de Bongerd Markt.png

Beeselse Lijst maakt zich zorgen om sluiting Hoeve de Bongerd

Over een paar weken sluit Hoeve de Bongerd in Beesel definitief de deuren. Dat is volgens de Beeselse Lijst een groot gemis voor het dorp en voor de gemeente. Fractievoorzitter en lijsttrekker Rob Ambaum gaat daarom vragen stellen aan het college. De partij wil kijken of het pand op een andere manier gebruikt kan blijven worden.

rob wanten.jpg

Wethouders verdelen taken na vertrek Rob Wanten

Met het vertrek van wethouder Rob Wanten op 5 februari wordt de verdeling van zijn portefeuille aangepast. Wethouder Vaasen neemt het grootste deel van Wantens taken over, terwijl enkele specifieke onderwerpen worden overgenomen door wethouders Van Lierop en Nijssen. Deze tijdelijke verdeling geldt tot het aantreden van een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen.

tijs.jpg

Verkiezingen

Podcast: Tijs van Lierop (Lokaal Peel en Maas): ‘Samenwerken is essentieel voor Peel en Maas’

Tijs van Lierop, lijsttrekker van Lokaal Peel en Maas en huidig wethouder, is deze week te gast in de politieke podcast van Omroep P&M. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen sprak hij over zijn ervaringen als wethouder, de samenwerking in de regio en de belangrijkste thema’s voor de komende jaren.