Drie uitwedstrijden
Het laatste thuisduel van BEVO HC was op 2 oktober tegen HV Volendam. Na dit duel speelde de club drie uitwedstrijden op rij. Er werd gewonnen van Houthalen en Houten, maar er werd verloren van HC Visé. De ploeg staat momenteel zevende in de Super Handbal League en kan een overwinning goed gebruiken om niet verder te zakken op de ranglijst.
Cirkelspeler Driek Manders van BEVO HC weet dat zijn team scherp moet zijn. “Eupen is een prima ploeg. Als wij niet ons niveau halen, kunnen we hier gewoon van verliezen. Maar als we ons eigen spel spelen, moeten we deze wedstrijd winnen. Ze hebben nieuwe, grote opbouwers, dus daar ligt onze focus.”
Debuut voor Oranje
Manders heeft een bijzonder weekend achter de rug. Hij maakte zijn debuut voor het Nederlands team tijdens het toernooi om de Golden League in Noorwegen. Manders speelde alle drie de wedstrijden mee en scoorde zes keer in zijn laatste twee duels.
Een hele ervaring, noemt Manders het. “Ik ben nog aan het nagenieten. Het was heel onverwacht, want de selectie was eigenlijk al bekend. Door een blessure bij Martijn Kleijkers werd ik alsnog gebeld. Vanaf dat moment was het geweldig. En als je dan ook nog veel minuten mag maken, is dat fantastisch.”
Meekijken met training
Trainer Bartek Konitz is deze keer verantwoordelijk voor de vlog in BEVO TV. Hij geeft samen met zijn selectie een kijkje achter de schermen bij een training. De coach ziet een gretige spelersgroep. “Elke dinsdagmiddag trainen we met een mix van jongens uit het eerste en tweede team,” legt hij uit.
“We werken in kleine groepjes aan individuele vaardigheden,” vervolgt Konitz. “Er wordt veel geschoten en geoefend met situaties als twee tegen één of drie tegen vier. De spelers moeten daarbij snelle en goede keuzes leren maken.”
Klussen en klappen
Ook is er in deze aflevering aandacht voor de BEVO-jeugd. De jonge spelers hebben de sporthal onder handen genomen en reisden daarna Heren 1 achterna om hen te ondersteunen in de wedstrijd tegen Houten (32-42).
De wedstrijd BEVO HC – KTSV Eupen is zaterdag live te zien bij Omroep P&M. Het beginsignaal in sporthal De Heuf klinkt om 20.15 uur.