Panningen, Netherlands
Terug

Stemperiode Cultuurprijs van start

b7acb32590f8c77213e272ac35d07c17.jpg

Vanaf zondag 10 oktober kan er gestemd worden op de publieksprijs van de Cultuurprijs Peel en Maas. De historische werkgroep De Borcht in Baarlo, het boek Veerkracht en de werkgroep natuur en recreatie van het Dorpsoverleg Meijel zijn genomineerd voor de cultuurprijs van 2021.GenomineerdenDe historische werkgroep in Baarlo geeft onder andere de Sprokkeling uit. Dit is een boekje met verhalen uit het verleden. Het boek Veerkracht werd vorig jaar gemaakt door Karin Jacobs, Dennis Vredeveldt en Dick Holthuis over het jaar dat de gemeente Peel en Maas zwaar getroffen werd door het coronavirus. De werkgroep natuur en recreatie van het dorpsoverleg in Meijel realiseerde het afgelopen jaar de uitkijktoren bij de Vossenberg in Meijel.StemmenVia de facebookpagina van de Cultuurprijs Peel en Maas en per mail kan er gestemd worden. Dat kan via stemcultuurprijs@gmail.com. In 2019 won Baarlo Leeft de publieksprijs. Tijdens de uitreiking van dit jaar wordt ook de publieksprijs van vorig jaar uitgereikt, net als de Cultuurprijs van 2020. Er kan gestemd worden tot en met zaterdag 6 november 2021. De uitreiking is op vrijdag 19 november in DOK6 Theater in Panningen.Klik hier om te stemmen.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

8e8635993721df8d463e96700cff11ed.jpg

Lees ook

molen.jpg

Gemeenteraad zet verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil

Een meerderheid van de gemeenteraad van Peel en Maas wil dat alle acties rond de verplaatsing van de Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil komen te leggen. De motie werd ingediend door het CDA, BBB en PvdA/GroenLinks en kreeg na een aanpassing ook steun van D66 en de VVD. Uiteindelijk stemden 15 raadsleden voor en 11 tegen. Twee CDA-raadsleden steunden de motie niet.

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.

driek.png

Driek Manders vertrekt bij BEVO HC en gaat naar Duitsland

Meijelnaar Driek Manders (21) maakt volgend seizoen de overstap naar het Duitse TSV Bayer Dormagen. De club komt uit in de 2. Bundesliga. Voor de 1,97 meter lange cirkelspeler betekent dat dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij Bevo HC in Panningen.