Panningen, Netherlands
Terug

Stichting ‘Boeken Steunen Mensen’ een jaar in Baarlo

e93c296a69526538cb60b7017034ec56.jpg

Al bijna een jaar heeft de stichting ‘Boeken Steunen Mensen’ een nieuw onderkomen in Baarlo. Bij Boomkwekerij Fleuren staan de boeken opgeslagen voor de jaarlijkse boekenbeurs.

 | Aangepast op
Duizend vierkante meter
Boeken Steunen Mensen, dat boeken inzamelt en verkoopt voor goede doelen, verhuisde op 1 februari van Steyl naar Baarlo en heeft nu een locatie van meer dan duizend vierkante meter ter beschikking. Deze nieuwe ruimte biedt voldoende capaciteit om alle activiteiten van de stichting op één plek te centraliseren.

Nieuwe plek
Na noodgedwongen hun vorige locatie te hebben verlaten, heeft de stichting in Baarlo een plek gevonden waar ze haar werkzaamheden met succes kan voortzetten. “We hebben hier onze nieuwe plek gevonden en dat bevalt uitstekend,” zegt Bill Steenks van Boeken Steunen Mensen. De ruime opslag biedt genoeg plaats voor de meer dan honderd pallets aan boeken. “Daarin zitten thrillers, oorlogsromans en sciencefiction-boeken.”

De jaarlijkse boekenbeurs, die plaatsvindt in Blerick, wordt al 30 jaar op deze locatie georganiseerd en blijft een belangrijk evenement voor de stichting. De boeken die op de beurs worden verkocht, zijn afkomstig uit de hele regio en worden door een team van ongeveer 70 vrijwilligers gesorteerd. “Onze vrijwilligers komen verdeeld over de week hier naartoe. Ze komen tot wel vier keer per week langs om te helpen,” aldus Steenks.

Compleet aanbod
Er zijn niet alleen boeken te vinden, maar ook cd’s en platen voor een andere beurs. “Het is kwalitatief goed spul. Samen met de boekenbeurs vormt het een compleet aanbod, voor iedereen is er wat te vinden”, zegt Steenks. Hoewel de stichting al jaren actief is in de regio, hoopt zij meer bekendheid te krijgen in Peel en Maas. “Boeken Steunen Mensen is ook een beetje van de gemeente Peel en Maas.”

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.