gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Studio's in voormalig schoolgebouw

e9a498d39b36cb39cc9b1fa0f599d09d

In het voormalige gebouw van basisschool De Fontein in Helden komen 14 appartementen voor alleenstaanden en stelletjes. Ook moet het in de toekomst een groene plek worden.Tot 2017 zat de school voor speciaal basisonderwijs in het pand aan de Jan van den Boschstraat. De Fontein verhuisde toen naar basisschool De Pas in Helden. Nieuwe invullingDe gemeente schreef in 2019 een prijsvraag uit voor een nieuw invulling van het gebouw. Een stichting wil er een doe-, ervaar en beleefpark maken met veel groen. Dat was volgens Peel en Maas het beste idee. Aangezien het park er pas over 15 jaar komt na de sloop, komen er tot die tijd komen er studio's. "De vraag naar jongerenhuisvesting is gigantisch en mogelijk nog erger dan de vraag naar huizen", zegt Chris Jagers van Stichting De Fontein.Meer groenWethouder Rob Wanten vindt het belangrijk dat er op termijn meer groen in de plaats van het gebouw komt. "Het was het enige plan waar geen bebouwing bij komt. Het is best een versteend gebied. Er mag best wat groen bij." Daar sluit initiatiefnemer Ves Reijnders zich helemaal bij aan. "Als je ziet hoe dicht bebouwd deze wijk is, dan mag er best een hart van groen in het midden zitten."Maar voorlopig blijft het pand staan. Het is nog niet duidelijk wanneer de woningen klaar zijn, omdat de vergunning nog geregeld moet worden.

Deborah Parren |  | Aangepast op
26d058769a673d9f630740d037a74dc3

Lees ook

LampionnenStMaarten

Sint Maarten optochten in de gemeente Beesel op 6 en 7 november

In Beesel organiseert SJAB Stichting Jeugd Aktie Beesel een lampionnenwandeling als een optocht en in Reuver organiseert Events4Kids een optocht.

Huis van de Gemeente plant

Peel en Maas verwacht 550.000 euro kosten voor doorstroomvoorziening in 2026

De gemeente Peel en Maas verwacht dit jaar ongeveer 550.000 euro kwijt te zijn aan de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Dat blijkt uit de antwoorden van het college op vragen van de CDA-fractie. De gemeente benadrukt dat de kosten geen miljoen euro per jaar bedragen, zoals het CDA eerder aangaf.

Gemeente Beesel Reuver

Zorgen bij oppositie Beesel over voorgenomen begroting voor 2027

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2027 sluitend gekregen, maar dat gaat volgens twee oppositiepartijen niet zonder risico's. De VLP en de Beeselse Lijst maken zich zorgen over de financiële keuzes van het college. Vooral de verhoging van de toeristenbelasting en het gebruik van de algemene reserve roepen vragen op.

Mick Beumers Poster

Mick Beumers te gast in speciale uitzending bij De Koncurrent

Mick Beumers staat binnenkort centraal in een speciale avond bij De Koncurrent in Panningen. Naast de Panningenaar schuiven ook psychologen aan om met elkaar in gesprek te gaan over de thema’s die in zijn tweede boek 'Mijn Gevecht, Mijn Trots' aan bod komen.

katten

Honderden katten te zien tijdens wereldshow in Panningen

Honderden katten uit het binnen- en buitenland zijn te zien bij de Limbra Cat Club Wereldshow op zondag 8 november in de Sporthallen Helden in Panningen.

Afbeelding Kennismakers - liggend.jpg.rendition.1280.2048

Nieuwe podcast over lezen en taal van Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M

De nieuwe podcastserie ‘Kennismakers – Waar taal begint en lezen leeft’, een samenwerking tussen de Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M, is vanaf vrijdag 6 november te beluisteren. Luisteraars worden meegenomen in de wereld van lezen, taal en mediawijsheid.