Panningen, Netherlands
Terug

Te weinig vrijwilligers: eetpunt Grashoek stopt na 16 jaar

e7deb4bfc2847115a5751dc37235fe86.jpg

Het eetpunt in Grashoek houdt na 16 jaar op te bestaan. Vrijwilligers kookten wekelijks op maandag maaltijden voor de inwoners van Grashoek. Door een gebrek aan vrijwilligers, moeten de wekelijkse activiteit stoppen. Voor de vaste bezoekers en de vrijwillige koks werd er maandag een afscheidsetentje georganiseerd.Truus Geuyen en Alda van Oyen zijn twee koks van het eerste uur. 16 jaar lang kookten ze elke maandag voor de inwoners van Grashoek. ''Het was elke week een feestje om te doen'', zo vertelt Truus. ''Elke week hadden we hulp van een hulpkok en de rouleerde elke week'', vult Alda aan. Corona gooide letterlijk roet in het eten. De activiteiten werd stop gezet en een jaar lang werd er niet gekookt. ''Het was te klein in de keuken en met twee personen konden we al het eten niet klaar maken'', zegt Alda. Toch hoopt voorzitter Jac Haenraets van Stichting Bevordering Welzijn Inwoners Grashoek dat er een doorstart gemaakt kan worden met nieuwe vrijwilligers. ''Via de KBO is er al een oproep gedaan en er zijn al nieuwe vrijwilligers gevonden. Dat stemt positief.''Het eetpunt is niet alleen een gezellig samen zijn voor de bezoekers, maar zorgt ook voor sociale contacten. Ook Truus en Alda beamen dat. ''Het zou zonde zijn als het echt stopt, maar nu is het tijd voor een nieuwe generatie. Onze taak zit erop.''

Bart Nelissen |  | Aangepast op

54e269690d0878260342a3a0b7c2916e.jpg

Lees ook

molen.jpg

Gemeenteraad zet verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil

Een meerderheid van de gemeenteraad van Peel en Maas wil dat alle acties rond de verplaatsing van de Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil komen te leggen. De motie werd ingediend door het CDA, BBB en PvdA/GroenLinks en kreeg na een aanpassing ook steun van D66 en de VVD. Uiteindelijk stemden 15 raadsleden voor en 11 tegen. Twee CDA-raadsleden steunden de motie niet.

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.

driek.png

Driek Manders vertrekt bij BEVO HC en gaat naar Duitsland

Meijelnaar Driek Manders (21) maakt volgend seizoen de overstap naar het Duitse TSV Bayer Dormagen. De club komt uit in de 2. Bundesliga. Voor de 1,97 meter lange cirkelspeler betekent dat dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij Bevo HC in Panningen.