Panningen, Netherlands
Terug

Tentoonstelling ‘Licht op de Peel’ geopend in Museum Peel en Maas

cc92d1ea359576ad562bbc2e6210cc81

In Museum Peel en Maas is sinds vrijdag de nieuwe tentoonstelling ‘Licht op de Peel’ te bewonderen. De expositie draait om kunstwerken van Marinus Bies en Pieter Verstappen en werd geopend met een symbolisch schilderwerk. Dit werd ter plekke gemaakt door Verstappen, wethouder Natasja Vaasen en twee kinderen.

 | Aangepast op
Meer aandacht
Volgens Henk van Dijck van het museum is het tijd dat de Peel meer aandacht krijgt. “De Maas is de afgelopen vijftien jaar volop in de schijnwerpers gezet, maar de Peel is minstens zo belangrijk en verdient datzelfde licht. Daarom deze expositie.” Kunstenaar Pieter Verstappen laat het thema letterlijk terugkomen in zijn werk. “Een schilderij begint altijd met licht. Waar valt dat, hoe breng je de sfeer over? Licht op de Peel is voor mij vooral sfeer.”

Peel, mens en dier
De tentoonstelling maakt deel uit van een breder project en is in zes musea te zien. Elk museum kiest daarbij een eigen invalshoek. In Helden ligt de nadruk op de relatie tussen het Peellandschap, mens en dier. “Eeuwenlang bepaalde de Peel hoe mensen hier leefden. Kleine huisjes, rieten daken, de zwaarmoedigheid. Maar veel van dat verleden hebben we verdrongen. Met deze tentoonstelling brengen we dat verhaal terug,” legt Van Dijck uit.

Voor kinderen is er een educatief programma ontwikkeld. Ze leren spelenderwijs kijken, ontdekken en hun waarneming in een eigen schilderij verwerken. De tentoonstelling Licht op de Peel is tot 1 februari 2026 te zien in Museum Peel en Maas.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.