Panningen, Netherlands
Terug

VieCuri: Reguliere zorg in gevaar

848084da211b8d67e2aca885888e8071.jpg

De reguliere zorg komt in gevaar, wanneer het aantal coronapatiënten in het VieCuri ziekenhuis toeneemt. Dat zegt IJsbrand Schouten, voorzitter van de raad van bestuur, in een gesprek met Omroep P&M. Er liggen momenteel 40 coronapatiënten in het ziekenhuis.Reguliere zorg''Als het aantal verder toeneemt, kan VieCuri de reguliere zorg niet overeind houden. We hebben al zorg moeten afschalen. Van de acht operatiekamers, zijn er al twee dicht. Maar dan gaan we er nog meer sluiten. Dan zal alleen de zorg die noodzakelijk is, doorgang vinden. Als dit zich doorzet, dan zou dit zo maar na het weekend kunnen gebeuren'', aldus Schouten.BriefDeze week stuurden de Limburgse ziekenhuizen een brief naar minister De Jonge. De ziekenhuizen kunnen nu geen coronapatiënten meer opnemen. Ze zeggen op dit moment al meer patiënten te behandelen dan was afgesproken. VieCuri moest vorige week al een dag een opnamestop afkondigen, omdat de toename veel sneller gaat dan verwacht en het ziekenhuis ook te maken heeft met ziekteverzuim onder verpleegkundig- en medisch personeel. Dat is zelfs groter dan in eerdere golven. ''De mensen raken op'', zo zegt de bestuursvoorzitter.Spreiding van patiëntenEr liggen zowel gevaccineerden als ongevaccineerden in het ziekenhuis. Bij gevaccineerden gaat het voornamelijk om 60-plussers met onderliggend lijden. ''De oplossing die ons wordt voorgehouden, is het spreiden van patiënten. Maar spreiden hoeft niet altijd de beste oplossing zijn. Het verplaatsen van zeer zieke, oudere mensen is een zeer zware opgave. Als dat geen optie is, wordt de overige zorg afgeschaald'', aldus Schouten.De ziekenhuisbestuurder hoopt dat het kabinet maatregelen neemt. Vrijdag geeft het demissionair kabinet een persconferentie. Waarschijnlijk worden dan nieuwe of verscherpte coronamaatregelen aangekondigd.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

Lees ook

molen.jpg

Gemeenteraad zet verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil

Een meerderheid van de gemeenteraad van Peel en Maas wil dat alle acties rond de verplaatsing van de Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil komen te leggen. De motie werd ingediend door het CDA, BBB en PvdA/GroenLinks en kreeg na een aanpassing ook steun van D66 en de VVD. Uiteindelijk stemden 15 raadsleden voor en 11 tegen. Twee CDA-raadsleden steunden de motie niet.

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.

driek.png

Driek Manders vertrekt bij BEVO HC en gaat naar Duitsland

Meijelnaar Driek Manders (21) maakt volgend seizoen de overstap naar het Duitse TSV Bayer Dormagen. De club komt uit in de 2. Bundesliga. Voor de 1,97 meter lange cirkelspeler betekent dat dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij Bevo HC in Panningen.