Panningen, Netherlands
Terug

Viroloog verwacht tweede coronapiek

d37564369709242cc2507e91dd0b0226

Viroloog Marion Koopmans verwacht een tweede piek van mensen met het coronavirus. Hoeveel we van een piek gaan zien, is afhankelijk hoe de maatregelen van de overheid landelijk worden opgevolgd.Koopmans verklaart het hoog aantal besmettingen in Peel en Maas aan een combinatie van wintersportvakanties, carnaval en andere evenementen. De hoogte van de eerste piek hangt af van deze gebeurtenissen. ‘Het hoeft niet te betekenen dat Peel en Maas met een hoge coronadichtheid wederom een hoge piek krijgt’, zo zei de viroloog op Omroep P&M.Er worden voorbereidingen getroffen om veel sneller dan de afgelopen maanden testen uit te voeren. Hierdoor moet snel gezien kunnen worden hoe snel het virus opduikt. Over huisarts Rob Elens die zegt een medicijn te hebben tegen het virus zegt Koopmans dat het wordt afgeraden om het voor te schrijven. Wel wordt onderzoek gedaan door de wereld gezondheidsorganisatie. ‘Het werkt niet zomaar voor iedereen en moet dus niet zomaar voorgeschreven worden.’ De eerste testen lieten een verhoogd risico zien.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.