Panningen, Netherlands
Terug

Voorlichting over cybercrime belangrijker dan ooit: “Fijn om rust te brengen”

c527416874035268217362221c599c6f.jpg

Het thema cybercrime is actueler dan ooit. Voor particulieren, maar zeker ook voor bedrijven, is het erg belangrijk om voor een goede beveiliging van digitale apparaten en werkplekken te zorgen. In het theater van DOK6 vond maandag een congres plaats waarbij ondernemers werden voorgelicht over digitale criminaliteit.

 | Aangepast op
Cyberaanval
Tijdens de bijeenkomst vertelden drie sprekers over hun achtergrond en expertises. Een van hen was Ernes Zelen, die met zijn bedrijf zelf slachtoffer werd van een cyberaanval. “Ik was net vier maanden bij Heuschen & Schrouff aan boord als CFO en ik werd op de een of andere dag geraakt door een cyberaanval. Dat betekent dat je bedrijf in een keer twee dagen stilligt,” legt Zelen uit. Hij nam de aanwezige ondernemers mee langs het proces dat hij doorliep. “Wat doe je dan en hoe kun je je erop voorbereiden? Ik geef ook wat tips en trucs.”

Niet alle bedrijven hebben de digitale beveiliging op orde, merkt Zelen. “Je ziet over het algemeen dat panden altijd fysiek worden beveiligd, een slotje en het alarm erop, maar de IT-omgeving van een bedrijf is vaak nog een ondergeschoven kindje,” stipt hij aan. Op deze manier wordt het voor hackers relatief makkelijk om in een systeem in te breken. “Ze verschuilen zich en slaan toe als het fataal kan zijn voor een bedrijf,” voegt Zelen toe.

Enorme impact
Het bedrijf van Tom Sturme voorkomt dagelijks de enorme impact van cybercrime. Sturme helpt getroffen bedrijven om van een cyberaanval te herstellen. “Ik ga de ondernemers een kijkje in de keuken geven van een van de grootste ransomware-groeperingen van de afgelopen jaren. Er zijn een aantal chats gelekt van deze groeperingen en dat geeft een mooie inzage in hoe zij te werk gaan,” aldus Sturme, die het belangrijk vindt om dit thema bespreekbaar te maken. “Er wordt heel veel gesproken over hoe een bedrijfseigenaar dit ervaart. Dat is belangrijk en daar kun je ook tips en tricks van leren, maar het is ook interessant om te kijken hoe zo'n groepering nou te werk gaat en hoe die in elkaar steekt.”

Miljoenen per jaar
Sturme is blij dat hij voor bedrijven een grote rol van betekenis kan spelen. “Het is heel fijn als je bij een organisatie binnenkomt waar echt chaos is, om daar rust te brengen en zo’n organisatie snel en veilig te herstellen,” zegt hij.

De security-afdeling van Rabobank helpt bedrijven om digitale dreiging voor te blijven. Jaarlijks zijn er ontelbaar veel cyberaanvallen, ziet Corence Klop van Rabobank. “Het zijn er echt heel veel miljoenen per jaar, maar gelukkig merken onze klanten daar heel weinig van. Er komt maar heel af en toe in het nieuws dat een incident misgaat. Ik probeer die miljoenen aanvallen terug te brengen tot bijna geen één, in ieder geval zo min mogelijk.”

Of dat realistisch is, is de vraag, maar duidelijk is dat er nog veel te winnen valt op het gebied van beveiliging tegen digitale criminaliteit. Na het congres in DOK6 weten in ieder geval weer wat meer ondernemers hoe zij zich ertegen moeten wapenen.

Lees ook

Bohaco.jpg

Bohaco Open Huis kozijnen Meijel

Bij Bohaco in Meijel staat tijdens het open huis op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari niet alleen het product centraal, maar ook het vakmanschap en de keuzes die bepalen hoe goed ramen en deuren jarenlang blijven functioneren. Met fabrieksrondleiding en glas-in-lood demonstratie.

VieCuri-Beroepenproeverij.jpg

Beroepenproeverij bij VieCuri

Ziekenhuis VieCuri organiseert op zaterdag 31 januari 2026 van 10.00 tot 13.00 uur een Beroepenproeverij voor scholieren, studenten en hun ouders. Weet jij al wat je later wilt worden, wil jij jezelf oriënteren of heb je nog geen idee welke opleiding je gaat kiezen? VieCuri helpt graag door je te laten kennismaken met de vele beroepen die je in het ziekenhuis tegenkomt.

PhilaVenlo.jpg

Phila Venlo Postzegelruilbeurs

Filatelistenvereniging Phila Venlo organiseert een grote postzegelruilbeurs met wilde veiling.

Hoeve de Bongerd Markt.png

Beeselse Lijst maakt zich zorgen om sluiting Hoeve de Bongerd

Over een paar weken sluit Hoeve de Bongerd in Beesel definitief de deuren. Dat is volgens de Beeselse Lijst een groot gemis voor het dorp en voor de gemeente. Fractievoorzitter en lijsttrekker Rob Ambaum gaat daarom vragen stellen aan het college. De partij wil kijken of het pand op een andere manier gebruikt kan blijven worden.

rob wanten.jpg

Wethouders verdelen taken na vertrek Rob Wanten

Met het vertrek van wethouder Rob Wanten op 5 februari wordt de verdeling van zijn portefeuille aangepast. Wethouder Vaasen neemt het grootste deel van Wantens taken over, terwijl enkele specifieke onderwerpen worden overgenomen door wethouders Van Lierop en Nijssen. Deze tijdelijke verdeling geldt tot het aantreden van een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen.

tijs.jpg

Verkiezingen

Podcast: Tijs van Lierop (Lokaal Peel en Maas): ‘Samenwerken is essentieel voor Peel en Maas’

Tijs van Lierop, lijsttrekker van Lokaal Peel en Maas en huidig wethouder, is deze week te gast in de politieke podcast van Omroep P&M. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen sprak hij over zijn ervaringen als wethouder, de samenwerking in de regio en de belangrijkste thema’s voor de komende jaren.