Panningen, Netherlands
Terug

Wateroverlast in Maasbree blijft toenemen: ruim 50 meldingen

JP 02.JPG

Overlast in een van de woningen in Maasbree

Foto: Bewoner

De wateroverlast in de buurt van de Everlosebeek in Maasbree blijft toenemen. Inmiddels hebben 52 huishoudens zich gemeld die te maken hebben met water, vocht of schimmel in hun kelders. Dat is een flinke stijging ten opzichte van eerdere inventarisaties, waar ongeveer veertig huishoudens waren geregistreerd.

 | Aangepast op

De problemen in de wijk bestaan al meerdere jaren. Jan Peeters, een van de initiatiefnemers van eerdere acties en informatieavonden over de wateroverlast, kampt inmiddels met gezondheidsproblemen en kon daardoor de geplande bijeenkomst op 4 februari niet bijwonen.

Ontstaan

De waterproblematiek ontstond volgens de bewoners na het aanleggen van nieuwe riolering en het afkoppelen van hemelwater in de straat van Peeters, dat in 2010 werd afgerond. Kort daarna trad voor het eerst water in kelders op.

Schimmel

Sindsdien hebben bewoners structureel te maken met vochtige muren, schimmelvorming en op sommige locaties waterstanden tot 10–15 centimeter diep. Eerdere maatregelen, zoals het verbreden van de zogeheten zaksloot tot een wadi en het plaatsen van pompen, hebben geen structurele oplossing geboden, zo vinden de bewoners.

De gemeente Peel en Maas en Waterschap Limburg hebben tijdens de informatieavond opgeroepen om wateroverlast te melden bij de gemeente. "Met de ontvangen meldingen, kan een betere inschatting gemaakt worden van wat er speelt en waar mogelijke oplossingen en verantwoordelijkheden liggen", zo laat een woordvoerder weten. De gemeente en het waterschap trekken hier samen in op.

 

Lees ook

jan joosten.jpg

Oudste Indiëveteraan uit Helden, Jan Joosten (100), overleden in Canada

Jan Joosten, de oudste Nederlands-Indiëveteraan uit de voormalige gemeente Helden, is op 14 april op honderdjarige leeftijd overleden in Canada.

kermis.jpg

Kermisseizoen Peel en Maas gestart met kermis in Helden

Met de opening van de kermis in Helden is het kermisseizoen in de gemeente Peel en Maas officieel van start gegaan. De kermis vindt plaats tot en met dinsdag 21 april.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

becken bauer.png

Beck & Bauer neemt in oktober afscheid met show in DOK6

Het entertainmentconcept Beck & Bauer neemt op zaterdag 31 oktober afscheid met een groots slotconcert in DOK6 Panningen. Daarmee komt er een einde aan de reeks shows van Rob van Soest en Joeri Metsemakers.

Limburgse vlag ai.png

Provincie roept gemeenten op: geef Limburgse taal meer aandacht

De Provincie Limburg roept gemeenten op om meer aandacht te geven aan de Limburgse taal in hun plannen voor de komende jaren. Volgens de provincie is dit hét moment om de taal beter te beschermen en te versterken. Daarom hebben het Staotecomité Limburgse taal en het provinciebestuur brieven gestuurd naar formateurs en raadsleden.

Bouwbord Buurtcollege.png

Nieuw schoolgebouw Buurtcollege krijgt gezicht met bouwbord

Het grasveld achter sporthal Piushof in Panningen-Zuid krijgt binnenkort een nieuwe bestemming. Met de onthulling van een groot bouwbord is officieel het startsein gegeven voor de bouw van het nieuwe Agora Buurtcollege.