Panningen, Netherlands

Waterstofnetwerk Limburg loopt via Peel en Maas verder door Beesel

De Rijksoverheid en netwerkbeheerder Hynetwork zijn gestart met de voorbereidingen voor het Waterstofnetwerk Limburg. De aanleg van dit netwerk wordt na 2030 verwacht. Het tracé loopt ook door de gemeente Beesel. In de gemeente Peel en Maas loopt het netwerk van de A67 naar de Maas.
De redactie | 24 januari 2026 10:46 | Aangepast op 24 januari 2026 10:46
In beide gemeenten wordt gebruikgemaakt van een bestaande aardgasleiding die wordt omgebouwd voor het transport van waterstof. Er worden geen nieuwe leidingen aangelegd.

Het Waterstofnetwerk Limburg moet een verbinding vormen tussen Ravenstein in Noord-Brabant en Schinnen in Zuid-Limburg, met een aftakking naar industriegebied Chemelot. Het project is onderdeel van landelijke plannen om waterstof in te zetten als duurzame energiebron voor de industrie.

Bewoners en bedrijven die zich binnen 50 meter van het tracé bevinden, ontvangen hierover een brief. Via de website van Hynetwork kunnen inwoners ook zelf controleren of de leiding over hun perceel loopt.

Het project bevindt zich momenteel in de verkenningsfase. Dat betekent dat vergunningen nog moeten worden aangevraagd en dat er milieuonderzoeken volgen. Inwoners kunnen de voorlopige plannen bekijken en hun ideeën of zorgen delen via de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.

Op dinsdag 3 februari 2026 om 19.30 uur organiseert RVO een online informatiebijeenkomst. Vragen kunnen via de chat worden gesteld; aanmelden is niet nodig. Daarnaast worden er in februari inloopbijeenkomsten georganiseerd in Venray, Geleen en Sint Odiliënberg, waar bezoekers tussen 19.00 en 21.00 uur terechtkunnen met vragen.

Lees ook

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...

Heldenaar maakt liedjes in dialect met hulp van AI

Van bestaande liedjes nieuwe muziek maken, maar dan in het Heldens dialect. Dat is de passie van Pau...

Meer winkelleegstand in Peel en Maas dan een jaar geleden

In Peel en Maas staan meer winkels leeg dan vorig jaar. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van onderzoeks...

EVV Echt eenvoudig langs PEC’20 in bekerwedstrijd

EVV heeft donderdagavond zonder moeite de derde ronde van de beker bereikt. De ploeg van trainer Max...

Grote belangstelling voor bijeenkomst over toekomst Dörper Overleg

Ongeveer zeventig inwoners van Helden hebben deze week deelgenomen aan een bijeenkomst in Kerkeböske...

Zesde Vastelaovesposter van Jeu Theeuwen uit Baarlo klaar

De zesde Vastelaovesposter op rij van Jeu Theeuwen uit Baarlo is klaar. Voor de editie van 2026 koos...