Panningen, Netherlands
Terug

Wethouder Drost: 'Plan Heijackerstraat verder brengen'

262150ea82184d7ea398f60767265398

Kersverse wethouder Luc Drost van de gemeente Beesel hoopt in de komende maanden met bewoners van de Heijackerstraat in Beesel het plan voor huisvesting een stap verder te brengen. Dat zegt de geboren Zwollenaar in gesprek met Omroep P&M. Drost werd afgelopen maandag geïnstalleerd als opvolger van Debbie Heesakkers die een nieuwe baan bij woningcorporatie Woonwenz heeft. WerkatelierOndanks dat hij geen Limburger is, is Beesel geen onbekend terrein voor hem. De wethouder werkte acht jaar als projectleider Ruimtelijke Ontwikkeling. Zo heeft hij industrieterrein Oppe Brik getransformeerd tot een groene woonwijk. "Een van de kamers in het gemeentehuis was mijn werkatelier", vertelt Drost. "Ik heb woningen getekend aan de wand en de collega's erbij betrokken om te schieten op het plan."Geweldige uitdagingIn het najaar van 2013 werd Drost gevraagd om met het plan aan de slag te gaan. "Het is een geweldige uitdaging om op basis van ervaring in het verleden te werken aan zo'n prachtig plan met ambitie. Bijzonder dat de gemeente als een van de eerste plannen in Nederland kwam waarbij 0 op de gasmeter de eis was."Met plezierDat project was volgens hem voor de politieke partij VLP een belangrijk aspect geweest om hem te vragen wethouder te worden. "Ze weten met wie ze te maken hebben. Natuurlijk is het spel tussen het college en de raad uitermate belangrijk. Ik heb altijd met veel plezier ook in de raadzaal de plannen kunnen verdedigen", geeft hij aan. TerugtredenHet is de bedoeling dat Drost tot een nieuw college de functie vervult. "Het is de afspraak dat ik blijf zitten tot aan het nieuwe college, dan treed ik weer terug. Die periode van verkiezingen tot nieuw college overbruggen kan makkelijk zes tot acht maanden duren. In die periode kan ik toch iets realiseren."Lees ook: Luc Drost benoemd als wethouder BeeselDrost werkt drie dagen als wethouder. Hij gaat zich bezighouden met Recreatie en Toerisme, Ruimtelijke ontwikkeling, Volkshuisvesting, Omgevingswet, Integrale aanpak wijken, Vergunningverlening Toezicht Handhaving, Economische Zaken en Bedrijven, Grondexploitatie en Grond & Pachtzaken.

Deborah Parren |  | Aangepast op
e6da3ba78e2a9af8345e13b27054b9f0

Lees ook

f9ea9836-7f3c-4388-98d0-45ca192524da

Lilian Nijskens pakt NK-zilver op 100 meter in Vught

Atlete Lilian Nijskens uit Grashoek heeft zaterdag 6 juni tijdens het NK Masters Atletiek in Vught een zilveren medaille veroverd op de 100 meter bij de vrouwen 60+. Met een tijd van 14,95 seconden bleef zij opnieuw onder de grens van 15 seconden.

Piuspark Toekomstvisie

Gemeenteraad beslist eind juni over extra krediet voor afronding Pius Park

De gemeenteraad van Peel en Maas buigt zich op 30 juni over een voorstel om ruim 1,1 miljoen euro extra beschikbaar te stellen voor de verdere ontwikkeling van Pius Park in Panningen. Met het aanvullende krediet wil de gemeente zowel de lopende werkzaamheden uit fase 2 afronden als onderdelen van fase 3 van het gebiedsplan uitvoeren.

Piet Janssen 90

90-jarige Piet Janssen al 36 jaar vaste kracht op sportpark van VV Koningslust

Iedere donderdagmiddag is hij trouw aanwezig op het sportcomplex van VV Koningslust: de 90-jarige Piet Janssen. Samen met een groep vrijwilligers zorgt hij al tientallen jaren voor het onderhoud van de accommodatie. Inmiddels maakt hij al ruim 36 jaar deel uit van de onderhoudsploeg van de voetbalclub.

TheaterShizzle

Theatershizzle brengt eerste voorstelling naar DOK6 Theater

Wat is nog écht in een wereld vol sociale media, kunstmatige intelligentie en digitale prikkels? Met die vraag neemt theatergroep Theatershizzle het publiek mee in de voorstelling ‘Het duurt maar even’, die op woensdag 1 juli 2026 te zien is in DOK6 Theater.

IMG-20260428-WA0006

Podcast

Podcast over Baron Frits duikt in roerige geschiedenis van Kessel

In de podcast 'Gezichten achter de geschiedenis' staat deze keer het bijzondere levensverhaal centraal van Baron Frits, de laatste adellijke bewoner van Kasteel De Keverberg in Kessel. Te gast is schrijfster en biograaf Annemarie Staaks, die al jaren onderzoek doet naar de intrigerende edelman.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.