Panningen, Netherlands
Terug

Wethouder Roelofs noemt overvol stroomnet ‘bijzonder onwenselijke situatie’

a1ef1325dd3f5cdf915b2bf33de432d1.jpg

In een nieuwe aflevering van Blik op Beesel is dinsdag wethouder Marcel Roelofs te gast. Hij vertelt onder meer dat de gemeente in gesprek is met energieleverancier Enexis om het overvolle stroomnetwerk te verzwaren.

 | Aangepast op
Stroom
De capaciteit op het stroomnet is door het hele land zeer beperkt. In veel gevallen is er zelfs helemaal geen plek meer. Voor Beesel geldt dat stroom niet kan worden geleverd, maar dat er ook geen stroom ontvangen kan worden. “Wij hebben tegen Enexis gezegd dat we het hele netwerk verzwaard willen hebben. We willen niet meer dat omvormers uit zonnepanelen vliegen of dat de mensen niet meer kunnen terugleveren. Dat vinden we een bijzonder onwenselijke situatie”, aldus wethouder Roelofs.

Pilot
Door de stroomleidingen te verzwaren, kan men alvast worden voorbereid op het afschakelen van het gas, zo is het idee. “Dat gebeurt dan per wijk. We hebben goede hoop dat Enexis met ons aan de slag wil om dat al op korte termijn aan te pakken”, zegt Roelofs, die ook zegt te snappen dat iedere Nederlandse gemeente deze wens heeft. Beesel zou volgens de wethouder een goede gemeente kunnen zijn om voor de grotere buurten te experimenteren met oplossingen voor problemen. “De aanpak die bij ons is uitgevoerd, kan daar dan veel sneller worden toegepast.”

Verkeer
Ook gaat Roelofs in op het algehele duurzaamheidsthema. Zo komt de Klimaatburgemeester van Beesel ter sprake, net als het grondwaterpeil dat de afgelopen tijd flink is gestegen. Onderzocht wordt of de werkzaamheden die aan de Huilbeek en de dijk hebben plaatsgevonden, mogelijk een rol hebben gespeeld. Ook de aanleg van glasvezel en het vrachtverkeer en rijsnelheid in de gemeente zijn gespreksonderwerpen aan tafel. Vooral het laatstgenoemde onderwerp is een heikel punt. “Op de korte termijn gaan we inzetten op gedragsverandering van weggebruikers. Voor de lange termijn hebben we aandacht voor met name een transformatie van bedrijvenlocaties”, vertelt Roelofs.

Verder gaat het onder meer over het beoogde voetpad aan de Bussereindseweg in Beesel en de wethouder zoomt in op de laatste ontwikkelingen in de gemeente. Bekijk de uitzending van Blik op Beesel met Marcel Roelofs hieronder.

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.