gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Wilbert Beurskens opnieuw naar Bosnië ‘Hoe dichter bij de grens, hoe spannender het wordt’

wilbert

Deze week overleed Ratko Mladić, de Bosnisch-Servische legerleider die een hoofdrol speelde bij de oorlog in Bosnië en de genocide van Srebrenica. Mladić stierf donderdag in de gevangenis in Den Haag, waar hij een levenslange straf uitzat.

 | Aangepast op

Het nieuws raakt ook de Limburgse Bosnië-veteranen. Onder hen Wilbert Beurskens, die in 1995 als militair in Bosnië diende. Dat schrijft L1 Nieuws.

De zomer van 1995 staat in het teken van de val van Srebrenica. De enclave was door de Verenigde Naties uitgeroepen tot veilige zone, maar werd in juli ingenomen door Bosnisch-Servische troepen onder leiding van Mladić. Mannen en jongens werden gescheiden van vrouwen en kinderen. Meer dan 8.000 Bosnisch-moslimmannen en -jongens werden vermoord.

Voor Beurskens zijn de gebeurtenissen uit die periode nog altijd voelbaar. Hij keerde al meerdere keren terug naar Bosnië. Tijdens een eerder bezoek vond hij het wachthuisje terug dat bij de poort van het voormalige militaire kamp stond.

Opnieuw terug

Dinsdag vertrekt Beurskens opnieuw, samen met andere veteranen, per fiets richting Bosnië. Dit keer wil hij proberen ook van het land te genieten. ‘Nu om te genieten. Tenminste dat probeer ik.’ Toch blijft de reis beladen. ‘Hoe dichter bij de grens van Bosnië, hoe spannender het wordt.’

Over Mladić heeft Beurskens een duidelijke mening. De veroordeelde oorlogsmisdadiger had volgens hem langer moeten boeten. ‘Dan had hij wat langer moeten boeten.’

Terwijl Mladić nu is overleden, blijft voor Beurskens en veel andere veteranen vooral de herinnering aan 1995 bestaan. De nieuwe fietstocht naar Sarajevo wordt daarmee opnieuw een reis naar een land waar zijn verleden nog altijd dichtbij komt.

 

Lees ook

Chenell Taylor

Van Panningen naar de wereldtitel: Chenell Taylor maakt familiedroom waar

Van Miss Limburg naar een internationale titel. Chenell Taylor uit Panningen mag zich sinds kort Miss Tourism World 2026 noemen. Achter de kroon en de internationale aandacht schuilt een verhaal over ambitie, culturele identiteit en familie. De overwinning betekent voor Taylor namelijk meer dan persoonlijk succes: ze maakt er ook een droom van haar overleden oma mee waar.

wilbert

Wilbert Beurskens opnieuw naar Bosnië ‘Hoe dichter bij de grens, hoe spannender het wordt’

Deze week overleed Ratko Mladić, de Bosnisch-Servische legerleider die een hoofdrol speelde bij de oorlog in Bosnië en de genocide van Srebrenica. Mladić stierf donderdag in de gevangenis in Den Haag, waar hij een levenslange straf uitzat.

13-9MonumentendagLazaristen

Agenda

Rondleidingen Lazaristenkapel tijdens Open Monumentendag

Tijdens Open Monumentendag op zondag 13 september openen de Lazaristen in Panningen hun Rijksmonument voor belangstellenden.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Walk into the Light Beesel

Stille wandeling in Maasbree vraagt aandacht voor zelfdoding

In Maasbree vindt donderdag 10 september de wandeling Walk into the Light plaats. Tijdens de wandeling wordt stilgestaan bij zelfdoding. Deelnemers kunnen in stilte wandelen of met elkaar in gesprek gaan. Iedereen die door het onderwerp is geraakt, is welkom.

pexels-ronaldo-guiraldelli-2110705-13042101

Het Bouwens en Buurtcollege onderzoeken PRO-VMBO-voorziening in Panningen

Het Bouwens en Buurtcollege Agora Maas en Peel in Panningen onderzoeken de mogelijkheid om in Panningen een PRO-VMBO-voorziening op te zetten. Daarmee willen de scholen voorkomen dat leerlingen die extra ondersteuning nodig hebben voor passend voortgezet onderwijs buiten Peel en Maas terechtkomen.