Panningen, Netherlands

Zes partijen melden zich voor herbestemming Baarlose kerk

Zes partijen hebben zich gemeld om een nieuwe invulling te geven aan de kerk in Baarlo. Om welke plannen het gaat, is niet duidelijk.
De redactie | 27 juli 2023 15:30 | Aangepast op 27 juli 2023 15:30
Het bisdom bekijkt momenteel de plannen voor de herbestemming van de parochiekerk. "De kerk zegt: als jullie met een goed voorstel komen, gaan wij daar serieus naar kijken." Dat laat Jan Kluthausen van het Baarlose dorpsoverleg weten. Zelf weet hij niet wat de plannen zijn. "Het wordt geen discotheek. Het gaat om wat er het beste past. Het kan bijvoorbeeld een museum worden of kleine winkels."

Kerkenvisie
Vorig jaar werd er een kerkenvisie gepresenteerd. Belangrijkste conclusie: er moet nu iets gebeuren, want de kerken houden zichzelf niet meer overeind. De komende jaren moeten de parochieclusters en het bisdom dan ook op zoek naar nieuwe invullingen voor de gebedshuizen. De belangrijkste aanbeveling van de samenstellers van het rapport was het vergroten van het draagvlak en uitbreiden van de activiteiten in de kerken. Mogelijkheden voor een invulling zijn het realiseren van woningen, culturele ruimten of het laten vestigen van horeca.

Lees meer over:

Baarlo|Kerk|

Lees ook

Woning in Baarlo zes maanden gesloten na vondst grote hoeveelheid drugs en vuurwapen

De burgemeester van Peel en Maas heeft een woning aan de Voorste Horst in Baarlo voor een periode va...

Pastoor Reuver op zoek naar nieuwe leden kerkbestuur

Pastoor Jos Rosenhart doet een oproep aan de inwoners van Reuver in verband met enkele vacatures bin...

Veertiende waterleidingbreuk in Baarlo houdt kapperszaak Caroline opnieuw dicht

In Baarlo zitten sinds maandagavond tientallen huishoudens zonder water door een leidingbreuk in de ...

Twee leidingbreuken in Baarlo en Maasbree: kookadvies van kracht

In zowel Baarlo als Maasbree zijn maandagavond leidingbreuken ontstaan. Waterleidingmaatschappij Lim...

Baarlonaar Piet Cootjans ontvangt Cultuurprijs Peel en Maas 2025

Piet Cootjans uit Baarlo heeft vrijdag de Cultuurprijs 2025 ontvangen. Met deze jaarlijkse prijs eer...

Eigenaar beachclub ontkent schuld, biedt wel 250.000 euro voor slachtoffers dakterrasdrama

De eigenaar van de ingestorte beachclub op Mallorca zegt dat niet hij, maar de plaatselijke gemeente...