Hub Pollen werkte jarenlang als groenteboer, maar zijn hart lag altijd bij de kunst. Pas op latere leeftijd volgde hij zijn passie en ontwikkelde hij zich tot volwaardig kunstenaar.
Na zijn overlijden besloten zijn zoon Roel en kleindochter Lara een boek over zijn leven en werk te maken. Roel vertelt: “Toen ben ik met Lara samen gaan zitten en hebben we gezegd: Hij wilde eigenlijk zelf altijd wel een mooi boek, maar bij leven is dat er nooit van gekomen.”
Titel van het boek
De titel van het boek, Gered door de Groente, komt uit een interview waarin Pollen zelf zei: “Je zou kunnen zeggen dat ik gered ben of dat de groente mijn oude liefde mij gered heeft.” Na het stoppen met zijn groentewinkel in 2001 belandde hij namelijk in een diep dal, maar het schilderen van groenten en fruit op doek gaf hem weer richting.
Thematisch ingedeeld
Het boek is thematisch ingedeeld, met secties over stillevens, aspergeschilderijen, zijn atelierpraktijk, zijn verzameling ‘woonderkammer’ en zelfs 25 van zijn gedichten. “Het is vooral ook mooi om te zien hoeveel waardering er was voor hem en zijn kunst.”
Tentoonstelling
Wie het werk van Hub Pollen in het echt wil zien, kan nog tot en met 6 april terecht bij Art Gallery Rozendaal in Roermond, waar een tentoonstelling van zijn schilderijen en sculpturen te bewonderen is.