Panningen, Netherlands

Onderzoek effecten geuroverlast drogerij ingesteld

De gemeente Peel en Maas en de Provincie Limburg gaan een onderzoek instellen naar de geur- en gezondheidseffecten van drogerij Van de Weijer in Panningen.
De redactie | 28 april 2022 16:46 | Aangepast op 28 april 2022 16:46
Aanleiding voor het onderzoek is de al jaren durende overlast die inwoners van Panningen ervaren.

Klachten
Buurtbewoners van het Industrieterrein in Panningen klagen over stankoverlast van drogerij Van de Weijer. De gemeente besloot eind vorig jaar om de provincie te helpen bij het behandelen van de binnengekomen klachten. CDA-raadslid Roel Boots stelde in maart opnieuw vragen over de situatie. Het blijkt dat het aantal klachten de laatste tijd opnieuw is toegenomen. Ook omliggende bedrijven hebben klachten ingediend over rondvliegend stof. De klachten komen met vlagen binnen bij de gemeente en de provincie. Waar dat aan ligt, moet het onderzoek uitwijzen.

Zorgen
"Het blijvend aantal klachten en de hartenkreet van inwoners om deze al jaren bestaande overlast op te lossen, baart ons grote zorgen", zo schrijft het college in de brief aan de Provincie. In een bestuurlijk overleg met gedeputeerde Van Toorenburg is besloten om het onderzoek te starten. "Wij zijn blij dat de Provincie de zorgen omarmt en dat er een onderzoek komt om de zorgen van inwoners weg te nemen", zegt burgemeester Delissen.

Actie
Raadslid Roel Boots stelde eerder vragen aan het college. Hij is blij dat er tot deze actie is overgegaan en dat de provincie dit steunt. "We wachten de resultaten van het onderzoek af, maar we blijven van mening dat deze overlast voor inwoners hoe dan ook moet stoppen", aldus de CDA-er.

Voor de zomer moet er meer duidelijkheid zijn wie het onderzoek gaat doen. Ook de Regionale Uitvoeringsdienst Zuid-Limburg is betrokken bij het onderzoek.

Lees ook

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Gemeente vraagt extra miljoenen voor huisvesting Buurtcollege Maas en Peel

Het college van de gemeente Peel en Maas wil ruim 3,8 miljoen euro extra investeren in de tijdelijke...

Opvolger Blokker heropent winkel in Panningen onder nieuwe naam

De winkel in Panningen was na het faillissement in 2024 de nog enige operationele Blokker in Limburg...

Vernieuwd parkeerterrein AH Jan Linders in Panningen eind november open

Met een feestelijk moment wordt op woensdag 26 november officieel het vernieuwde parkeerterrein bij ...

Schaatsbaan op Raadhuisplein zorgt voor enthousiasme en vragen bij winkeliers

In december moet het Raadhuisplein in Panningen in een winterwonderland veranderen. Onder de naam Wi...

“Station” op Raadhuisplein kondigt Kepèlse Revue aan

Krijgt Panningen een station? Die vraag staat centraal in de eerste editie van de Kepèlse Revue die ...