Panningen, Netherlands

Opnieuw vragen over aanhoudende stankoverlast in Panningen

Drogerij Van de Weijer in Panningen Foto: Omroep P&M
Het CDA in Peel en Maas heeft opnieuw vragen gesteld aan het college over de aanhoudende stankoverlast in Panningen.
De redactie | 25 maart 2022 09:40 | Aangepast op 25 maart 2022 09:40
Raadslid Roel Boots schrijft in een brief aan het college: ''Onze fractie blijft nieuwe signalen krijgen dat inwoners nog steeds – en juist de afgelopen periode in toenemende mate – last hebben van extreme stank. Inwoners hebben het gevoel dat hun ervaren overlast en klachten niet serieus worden genomen en weten zich geen raad meer.''

Onverdraaglijk
Eind vorig jaar vertelde buurtbewoner Jeroen Clabbers op Omroep P&M dat hij veel last heeft van de stank. "Op het moment dat de wind richting ons huis gaat, is de geur onverdraaglijk en kunnen de ramen dicht en is het klaar om buiten te zijn. Buiten dat het ontiegelijk stinkt, is het voor mijn gevoel niet eens gezond meer. En moeten ramen en deuren dicht om de stank ook uit het huis te houden."

Meldingen
Al jaren klagen buurtbewoners van Industrieterrein Panningen over stankoverlast van drogerij Van de Weijer. De gemeente besloot eind vorig jaar om de provincie te helpen bij het behandelen van de binnengekomen klachten. Het CDA vraag aan het college wat de stand van zaken is en wil een actuele lijst zien met de meldingen van de burgers bij de gemeente.

Verder vraagt Roel Boots zich af of de gemeente een onderzoek kan verrichten naar de gezondheidseffecten van de emissies van het betreffende bedrijf op het industrieterrein. ''Hoe kunt u als college onderzoeken of hetgeen wordt uitgestoten geen ontoelaatbaar effect heeft op de gezondheid van omwonenden?'', zo vraagt het raadslid aan het college.

Lees ook

Inclusieve bakkerij uit Panningen dingt mee naar landelijke prijs

Koekjes bakken, vlaai maken en zelfs genomineerd worden: bij Bakkerij Op de Beek in Panningen draait...

Auto’s bekrast op kermiszondag in Panningen

Op kermiszondag zijn in de Ruijsstraat in Panningen meerdere auto’s bekrast met een scherp voorwerp....

Lachgasflessen aangetroffen in Panningen

Aan de Grootveldweg in Panningen zijn het afgelopen weekend 25 lachgasflessen gevonden. De flessen l...

Brand bij Bufkes in Panningen leidt tot veel rookschade, omwonenden geëvacueerd

De brand bij broodjeszaak Bufkes in Panningen heeft woensdagavond veel schade aangericht. Het gaat v...

Veel rook bij brand in gebouw Bufkes in Panningen

In het pand van broodjeszaak Bufkes, in het centrum van Panningen, is woensdagavond brand uitgebroke...

Politie zoekt man in Panningen vanwege winkeldiefstal

De politie zoekt in Panningen naar een man die mogelijk betrokken is geweest bij een winkeldiefstal....