Panningen, Netherlands

Panningse cafés tijdens kermis noodgedwongen naar andere locatie

Zo ziet het er in het park uit Foto: Omroep P&M
Het terras van Dotje leeg dit weekend. Na ruim 70 jaar is het café dicht tijdens de Panningse kermis. Horecaondernemer Martijn Horsten kreeg geen vergunning voor een feestje op de Markt. En daarom wijkt hij met collega Tommie Wilms van Tommies Bar uit naar het Wilhelminapark.
De redactie | 7 juli 2023 16:18 | Aangepast op 7 juli 2023 16:18
Vorig jaar werd het feestje in het centrum gevierd. Maar het is te krap voor de hulpdiensten, zegt de gemeente. Het feest wordt te groot. Er zat dus niets op dan een andere locatie. Horsten vindt het jammer. "In andere kernen kan het wel. Hier wordt met twee maten gemeten." Ook verwijst hij naar Helden waar de feesttent tientallen meters verderop moest staan, vanwege de veiligheid. "Een kermis hoort bij het café. Het wringt als het op andere plaatsen wel kan en hier niet. We gunnen iedereen een gelijke kermis, maar het is wel gelijke monniken, gelijke kappen."

Park bij Huis van de Gemeente
Een nieuwe locatie werd gevonden in het park achter het Huis van de Gemeente. Opnieuw pakken de ondernemers groot uit. Met een podium, aankleding en drankjes en hapjes. Ervaringen hebben ze al. In 2021 werd er op voormalig voetbalveld De Dèl in Panningen een kermis festival georganiseerd met dezelfde allure. Toen werden in het kermisweekend nieuwe maatregelen aangekondigd. Er kom maar één dag kermis gevierd worden. Een domper.

Andere uitdagingen
Twee jaar later zijn die zorgen voorbij en zijn er andere kleine uitdagingen. De kroeg is welliswaar om de hoek, maar toch iets verder dan ze normaal gewend zijn. "Als je iets vergeten bent, kun je het snel even pakken. Nu gaat dat minder goed", zegt Horsten.

Warm
Het weer zit in ieder geval mee. Al wordt het wel tropisch warm. Tommie Wilms maakt zich geen zorgen. "Beter te warm dan te koud." De kermis in Panningen duurt tot en met woensdag. De festiviteiten in het park komen maandagavond al ten einde.

Lees meer over:

Panningen|Kermis Panningen|

Lees ook

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Little Earth Band keert terug: na 17 jaar weer op podium tijdens kermis Panningen

Een verrassende comeback tijdens de kermis in Panningen volgend jaar: de Little Earth Band staat na ...

Gemeente vraagt extra miljoenen voor huisvesting Buurtcollege Maas en Peel

Het college van de gemeente Peel en Maas wil ruim 3,8 miljoen euro extra investeren in de tijdelijke...

Opvolger Blokker heropent winkel in Panningen onder nieuwe naam

De winkel in Panningen was na het faillissement in 2024 de nog enige operationele Blokker in Limburg...

Vernieuwd parkeerterrein AH Jan Linders in Panningen eind november open

Met een feestelijk moment wordt op woensdag 26 november officieel het vernieuwde parkeerterrein bij ...

Schaatsbaan op Raadhuisplein zorgt voor enthousiasme en vragen bij winkeliers

In december moet het Raadhuisplein in Panningen in een winterwonderland veranderen. Onder de naam Wi...