Panningen, Netherlands

Peel en Maas heeft meest energiezuinige huizen

In de gemeenten Peel en Maas en Venray staan op dit moment relatief gezien de meest energiezuinige huizen van Limburg. Dat blijkt althans uit onderzoek van Vattenfall, op basis van data van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RPO) en de landelijke energielabeldatabase EP-online.
Deborah Parren | 5 maart 2021 12:16 | Aangepast op 5 maart 2021 12:16
In deze gemeente bleken woningen gemiddeld 26,7 procent zuiniger te zijn dan eerder werd ingeschat. Peel en Maas en Venray zijn de enige twee gemeenten in Limburg waar de huizen gemiddeld het definitieve energielabel B hebben. De energieleverancier vergeleek het voorlopige energielabel in 2015 met het later definitieve label. Die vergelijking werd voor bijna 267.000 huizen in Limburg gedaan.

Als gekeken wordt naar alle Limburgse woningen, dan kwam bij 47,1 procent het definitieve energielabel gunstiger uit dan het voorlopige. In de meeste gevallen (19.110 keer) ging het energielabel van D naar C. Verder werd 11.597 keer een ophoging van E naar D geregistreerd. Maar het gebeurde ook 11.372 keer dat een label van E naar C verbeterde.

In het Klimaatakkoord van 2019 staat dat in 2030 1,5 miljoen woningen verduurzaamd moeten zijn. Een van de manieren is een verbetering van het energielabel. Bij de toekenning daarvan wordt gekeken naar specifieke woningkenmerken, zoals de beglazing, isolatie, het verwarmen, ventileren en de aanwezigheid van een zonneboiler en/of zonnepanelen.

Foto: iStock

Meest gelezen

Nachtcross Kessel opnieuw afgelast

Youri Buis | 17 sep 2023 10:42

Bijzondere wandeltocht naar stuw Baarlo

Youri Buis | 16 sep 2023 16:10

Lees ook

Kinderboekenweek begint met Hét Kinderboekenbal

De Kinderboekenweek die op 4 oktober van start gaat, wordt afgetrapt met Hét Kinderboekenbal: één gr...

Switch Helden, voorheen Club Ultra, opent op 28 oktober

De vernieuwde discotheek aan de Molenstraat in Helden, Switch Helden, opent op 28 oktober officieel ...

Peelpush start pilotprogramma voor meiden onder de 17 jaar

Volleybalvereniging Peelpush uit Meijel gaat een pilotprogramma opstarten voor het opleiden van jong...

Terugkijken: Dwars Door Limburg (21 september)

In weer een nieuwe aflevering van Dwars Door Limburg ontvangt Nic Kortenoeven drie experts in de stu...

Deze verenigingen in Peel en Maas doen mee met de Grote Clubactie

Zaterdag barst voor het vierde jaar op rij de Grote Clubactie los. In Peel en Maas doen negen vereni...

Terugkijken: aflevering 2 van 'Wat 'n Plaetje'

De tweede aflevering van 'Wat 'n Plaetje' was woensdagavond te zien op televisie. De aflevering bego...