Panningen, Netherlands

Robot gaat asperges steken voor Teboza

Aspergestekers op de aspergevelden van Teboza uit Helden zijn er vanaf nu veel minder te vinden. Het aspergebedrijf heeft woensdag namelijk een aspergeoogstmachine in gebruik genomen die voor een deel het werk uit handen neemt. Deze zogenoemde Sparter kan zo'n vijftien medewerkers vervangen, meldt 1Limburg.
Deborah Parren | 25 maart 2021 09:45 | Aangepast op 25 maart 2021 09:45
Een deel van het areaal zal nu geoogst gaan worden met de nieuwe oogstmachine. Directeur Rik Kursten van Teboza zegt tegen 1Limburg dat hij niet verwacht dat door de robot de mensenhanden in het veld zullen verdwijnen. Wel zullen er minder buitenlandse seizoenskrachten nodig zijn. "Het is onze verwachting dat het altijd een combinatie zal blijven van handoogst en machineoogst. Maar hoe de verhouding precies komt te liggen dat zal de tijd uitwijzen."

Treboza gaat de komende jaren onderzoeken of de automatische machine ook nog een rol kan spelen om de bemesting verder te optimaliseren en het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen en landbouwfolie te verminderen.

De robot kost rond de € 350.000,-.

Lees ook

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Meijels Mannenkoor en zangvereniging uit Weert slaan handen ineen voor winterconcert

Het Meijels Mannenkoor gaat op vrijdag 19 december samen met Gemengde Zangvereniging Con Amore uit W...

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...