Panningen, Netherlands

Schaatsbaan op Raadhuisplein zorgt voor enthousiasme en vragen bij winkeliers

Zo moet het eruit gaan zien in Pannignen Foto: Neptunus
In december moet het Raadhuisplein in Panningen in een winterwonderland veranderen. Onder de naam Winter Magic Peel en Maas komt er een schaatsbaan, een initiatief van een groep inwoners uit met name Panningen en Helden. Het evenement is bedoeld voor de hele gemeente Peel en Maas, met als doel het centrum een extra boost te geven en mensen naar Panningen te trekken.
De redactie | 20 oktober 2025 17:25 | Aangepast op 20 oktober 2025 17:25
Op het Raadhuisplein komt de baan. Dit betekent ook dat een deel van de parkeerplekken tijdelijk verdwijnt. Er verdwijnen 18 parkeerplaatsen. Om dit op te vangen, worden bij de voormalige Snuffelshop 22 extra parkeerplekken gerealiseerd wanneer de baan er ligt.

Geïnformeerd
Hoewel de meeste winkeliers positief staan tegenover het initiatief, geven ze wel aan dat ze laat geïnformeerd zijn over de plannen. Er zijn vooral zorgen over het aantal parkeerplekken dat verwijnt. Het bestuur van de schaatsbaan voert momenteel gesprekken met ondernemers. "Het uiteindelijke doel is een succesvol en veilig evenement dat de lokale economie ten goede komt", aldus voorzitter Peter Hermans.

Activiteiten
Naast schaatsen zijn er andere activiteiten gepland. Zo komt er een curlingcompetitie, zijn er thema-avonden en feestactiviteiten in de feesttent. De laatste week van het evenement staat in het teken van schoolschaatsen.

Vrijwilligers
Voor het opbouwen, uitvoeren en afbreken van het evenement zijn vrijwilligers nodig. Iedereen kan zich inschrijven namens een vereniging en voor elk uur dat gewerkt wordt, ontvangt de vereniging een geldbedrag. Taken variëren van het helpen bij de entree, het begeleiden van kinderen bij het aantrekken van schaatsen, tot het inrichten en opruimen van tenten.

De schaatsbaan moet openen van 19 december tot en met 11 januari.

Lees meer over:

Raadhuisplein|Panningen|

Lees ook

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Gemeente vraagt extra miljoenen voor huisvesting Buurtcollege Maas en Peel

Het college van de gemeente Peel en Maas wil ruim 3,8 miljoen euro extra investeren in de tijdelijke...

Opvolger Blokker heropent winkel in Panningen onder nieuwe naam

De winkel in Panningen was na het faillissement in 2024 de nog enige operationele Blokker in Limburg...

Vernieuwd parkeerterrein AH Jan Linders in Panningen eind november open

Met een feestelijk moment wordt op woensdag 26 november officieel het vernieuwde parkeerterrein bij ...

“Station” op Raadhuisplein kondigt Kepèlse Revue aan

Krijgt Panningen een station? Die vraag staat centraal in de eerste editie van de Kepèlse Revue die ...

Dementerende vrouw (76) vermist in Panningen

Een 76-jarige vrouw uit Panningen is sinds woensdagochtend vermist. In een Burgernet-bericht schrijf...