Panningen, Netherlands

Senioren en politiek in gesprek over wonen en zorg in Peel en Maas

Met de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht gingen seniorenverenigingen en lokale politiek met elkaar in gesprek over de toekomst van wonen, zorg en leefbaarheid in Peel en Maas. Tijdens de bijeenkomst stonden thema’s als vergrijzing, zorg, wonen, mantelzorg en het belang van ontmoetingsruimtes centraal.
De redactie | 22 januari 2026 17:44 | Aangepast op 22 januari 2026 17:44
Wouter Hunnekens, lijsttrekker van D66, benadrukte dat de gemeente de komende jaren voor een grote uitdaging staat. “De zorgvraag gaat alleen maar toenemen. Dat vraagt om gerichte woningbouw die aansluit bij de behoefte van ouderen, maar ook om het stimuleren van doorstroming, zodat gezinswoningen beschikbaar blijven voor jonge gezinnen.”

Vooruitdenken
Ook Kevin Steeghs (VVD) wees op het belang van vooruitdenken. “We weten dat een grote groep babyboomers nu 80-plus is en dat de volgende generatie met pensioen gaat. Dat betekent dat we nu al keuzes moeten maken over hoe en waar mensen willen wonen, met of zonder zorg.”

Volgens Tijs van Lierop, lijsttrekker van Lokaal Peel en Maas, is maatwerk daarbij essentieel. “Niet elke kern is hetzelfde. In sommige dorpen willen mensen graag kleiner wonen, terwijl dat in andere kernen nauwelijks speelt. Dat vraagt om beleid dat aansluit bij de lokale situatie.”

Naast wonen en zorg kwam ook het belang van ontmoeten aan bod. Opbouwwerker Johnny Swaters van Vorkmeer benadrukte dat gemeenschapshuizen en andere ontmoetingsplekken een cruciale rol spelen. “Alleen wonen is iets anders dan eenzaam zijn. Ontmoetingsruimtes helpen om mensen betrokken te houden en versterken mantelzorg en vrijwilligerswerk.”

Verkiezingsprogramma's
Hoewel de bijeenkomst bedoeld was om het gesprek aan te gaan, werd duidelijk dat de meeste politieke partijen hun verkiezingsprogramma’s al grotendeels hebben vastgesteld. “Deze avond leidt niet direct tot aanpassingen,” gaf Tijs van Lierop (Lokaal Peel en Maas) aan, “maar bevestigt wel dat zorg, wonen en vergrijzing de komende jaren centrale thema’s blijven.”

Met deze eerste bijeenkomst is de toon gezet richting de verkiezingen. De komende weken zullen de verkiezingsprogramma’s van de verschillende partijen worden gepresenteerd.

Lees meer over:

Gemeenteraadsverkiezingen|

Lees ook

D66 presenteert kieslijst voor gemeenteraadsverkiezingen

D66 heeft de kieslijst bekendgemaakt voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. In totaal stell...

Wie Naus toch niet op lijst Lokaal Peel en Maas: stopt na bijna zes raadsperiodes

Wie Naus neemt afscheid van de gemeentepolitiek in Peel en Maas. Na bijna zes raadsperiodes stopt hi...

Beeselse Lijst presenteert verkiezingsprogramma voor periode 2026-2030

De Beeselse Lijst heeft haar verkiezingsprogramma voor de periode 2026 tot en met 2030 bekendgemaakt...

Eerste tien kandidaten Samen Verder Beesel: mix van ervaring en nieuwe energie

Met 34 namen gaat Samen Verder Beesel de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart tegemoet. Dat is het...

Lokale politiek kijkt vooruit naar 2026: ‘Grote opgaven vragen duidelijke keuzes’

Met de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026 in zicht, zijn verschillende lokale politici alvast v...

CDA Peel en Maas presenteert kieslijst met 32 kandidaten

CDA Peel en Maas heeft vrijdag de volledige kieslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 gep...