Panningen, Netherlands

Spelers Draaksteken krijgen voorproefje van bijzondere theatertechniek

Het moet de kers op de taart worden van de zes voorstellingen van het Draaksteken in Beesel: een vernieuwende theatertechniek. Op het kasteel dat in het decor staat, worden levensechte projecties vertoond. Zo realistisch zelfs, dat het haast niet van echt te onderscheiden is.
De redactie | 7 augustus 2023 11:10 | Aangepast op 7 augustus 2023 11:10
De afgelopen maanden werd gewerkt aan het kasteel. Plaat voor plaat werd het bouwwerk opgebouwd. De regisseurs wisten wat ze voor ogen hadden en spraken toen al van een vernieuwende theatertechniek. "Deze techniek heb ik nog nooit in Nederland gezien", sprak regisseur Theo Geraets bij de eerste repetitie. Zondagavond kregen de spelers alvast een voorproefje. Voor het eerst zagen ze hoe het kasteel afbrokkelt wanneer de koning een leugen uitspreekt.

Zeven jaar vooruitgang
Lovende reacties na de presentatie. "Ongelofelijk. Dat dit kan in Beesel, dat is gewoon geweldig" en "normaal was het met hout en ijzerdraad. Dit is zeven jaar vooruitgang." De spelers zijn dus enthousiast. "Kippenvel, ik krijg er nog meer zin in", zegt een van de spelende vrouwen.

Verbaasde reacties
Regisseur Frank Rous stond met zijn twee collega regisseurs versteld van de techniek. "Ik ben er steeds verbaasd over. Hier stond toch een kasteel? Je kunt heel veel kanten op met deze techniek en dat maakt het zo mooi."

Bijna uitverkocht
Het dorp Beesel voert deze week na zeven jaar het Draaksteken op. Vrijdagavond is de première. Wie het stuk wil zien, moet snel zijn. Er zijn nog maar een paar kaartjes in de verkoop.

Lees meer over:

Draaksteken|Theatertechniek|

Meest gelezen

Heldense prins op roze wolk deze vastelaovend

De redactie | 7 feb 2025 16:23

Auto brandt uit op oprit in Kessel

Youri Buis | 8 feb 2025 14:39

Zieke Wilhelminaboom in Maasbree wordt gekapt

Youri Buis | 7 feb 2025 10:07

Lees ook

Nieuwe voorzitter en toekomstplannen: Stichting Draaksteken kijkt terug én vooruit

Het bestuur van Stichting Draaksteken in Beesel kijkt in haar nieuwjaarswens terug op een bijzonder ...

Delegatie uit Beesel te gast bij ‘Carrie op Vrijdag’

Op vrijdag 6 december ontvangt presentatrice Carrie ten Napel in haar programma ‘Carrie op Vrijdag’ ...

Inwoners Beesel genieten van docu Draaksteken tijdens Limburg Film Festival

De documentaire Geluif in 't Goeje, geregisseerd door Suzanne Raes, gaat over het zevenjaarlijkse Dr...

Geluif in 't Goeje ook in Panningen te zien

De film Geluif in 't Goeje over het Draaksteken in Beesel wordt ook in DOK6 in Panningen vertoond. O...

Documentaire over Draaksteken in première op Nederlands Film Festival

De documentaire ‘Geluif in ‘t Goeje’ over het Draaksteken schitterde afgelopen weekend op het Nederl...

Documentaire Geluif in ’t goeje zaterdag in première

Op het Nederlands Film Festival (NFF) beleeft aanstaande zaterdag de documentaire Geluif in ’t goeje...