Panningen, Netherlands

Sterftecijfer 5,7 keer hoger dan normaal

Vorige week zijn 2000 mensen meer mensen overleden dan gemiddeld, dat meldt de NOS naar aanleiding van een schatting van het CBS. De hogere sterfte valt samen met de corona-epidemie in Nederland. Er stierven vooral meer ouderen, met name 80-plussers.
Lara Savelkoul | 10 april 2020 14:26 | Aangepast op 10 april 2020 14:26
Bekend is dat de dagelijkse officiële sterftecijfers niet volledig zijn; het RIVM meldt alleen het overlijden van mensen die op corona zijn getest. De CBS-cijfers geven vermoedelijk een beter beeld van het werkelijke aantal overledenen. Net als een week eerder zijn het er grofweg twee keer zoveel. Het gaat daarbij onder meer om ouderen die thuis overlijden in verband met covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt.

Het CBS heeft ook voor het eerste gekeken naar de 'oversterfte' per gemeente. Daarbij vergelijkt het instituut het gemiddeld aantal sterfgevallen uit de eerste tien weken van dit jaar - toen het coronavirus nog geen effect had op de sterftecijfers - met het aantal sterfgevallen in week 11, 12 en 13.

De gemeente Peel en Maas staat op de derde plaats in het rijtje van gemeenten met extra hoge sterftecijfers.

In deze gemeenten stierven drie keer zoveel mensen als normaal (of nog meer). In de gemeente Peel en Maas stierven op het hoogtepunt in week 13 een kleine 5,7 keer zoveel mensen dan normaal.

Meest gelezen

Gewonde bij ongeval in Kessel

De redactie | 21 mrt 2023 14:22

Geen woningsloop voor herinrichting centrum

De redactie | 21 mrt 2023 22:15

Burgemeester ontvangt 151 gouden bruidsparen

De redactie | 18 mrt 2023 11:59

Lees ook

Nieuw vrijwilligersteam bij de Sint Anthoniusmolen in Kessel

Een nieuw vrijwilligersteam start zaterdag bij de Sint Anthoniusmolen in Kessel. De vrijwilligers st...

Meijelse collectant al 70 jaar langs de deuren

De Meijelse Dien Spee collecteert deze week voor de laatste keer bij de Meijelse Goede Doelen Week. ...

Suzan Hermans erelid van Alcides Baarlo

Suzan Hermans heeft afscheid genomen als voorzitter van Gymnastiekvereniging Alcides in Baarlo. Ze w...

Limburgse derby in de Heuf

Komende woensdag 20 april spelen Herpertz Bevo Hc en Kermit Lions tegen elkaar. Wil Herpertz Bevo HC...

Portretten van LHBTI'ers in Roermond

In het kader van het 50-jarig bestaan van COC Limburg heeft fotograaf/kunstenaar Ernst Coppejans een...

Goede generale MVC’19

MVC’19 heeft zondag een goede generale gehouden voor de topper op zondag 1 mei tegen aartsrivaal B...