Panningen, Netherlands

Stijgende energiekosten doen Plantise de das om

Vanaf april 2023 komen er geen planten meer uit deze kas in Baarlo. Door de stijgende energiekosten heeft de plantenkweker Plantise besloten om het bedrijf te beëindigen.
De redactie | 7 oktober 2022 19:49 | Aangepast op 7 oktober 2022 19:49
Financiële problemen 
Zowel de aandeelhouders als de bank waren niet bereidt om de financiële tekorten op te vullen. “Op het moment dat je dit allemaal door kan berekenen aan je klanten en nog wat steun krijgt van aandeelhouders en de bank dan kan je prima je bedrijf doordraaien”, dat meldt Marco Vermeulen, directeur van Plantise. “Maar wat we afgelopen maand hebben gemerkt, is dat het ons niet lukt om deze prijs door te berekenen naar de klant.

Goede zorgen voor het personeel 
Directeur Marco Vermeulen is diep geraakt door het besluit en doet er alles aan om goed voor zijn personeel te zorgen. “We hebben bewust gekozen voor het gestructureerd stoppen van het bedrijf. Op die manier zorg je, binnen de moeilijke periode waar we in zitten, maximaal voor je personeel.” Het bedrijf is met de vakbonden in gesprek om voor het personeel een goede regeling te treffen en ze te helpen aan een nieuwe baan.

Problemen in de sector 
De kweker is, in omzet, de grootste kweker van Nederland. Remy Biesmans van vakbond CNV ziet meer problemen in de sector. “Dit bedrijf belevert ook andere glastuinbedrijven, dus daar zie je een domino-effect ontstaan. Dus het kan niet anders dat het ook andere bedrijven gaat treffen.”

Lees ook

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...