Panningen, Netherlands

Stomme film begeleid met orgelimprovisaties

Orgelkring Peel en Maas presenteert zondag 14 november om 20.00 uur de stomme film ‘The General’ uit 1926 onder regie van Clyde Bruckman en Buster Keaton, met begeleiding van orgelimprovisaties door organist Gijs van Schoonhoven.
Willemien Wertz | 24 oktober 2021 11:20 | Aangepast op 24 oktober 2021 11:20
Locatie: Kapel van de Lazaristen in Panningen.

The General’ wordt beschouwd als een van de hoogtepunten uit het tijdperk van de stomme film. De film speelt zich af ten tijde van de Amerikaanse Burgeroorlog.

Gijs van Schoonhoven, geboren in 1953 in Deventer studeerde orgelkerkmuziek en theorie aan het Arnhems Stedelijk Conservatorium. Gijs geniet bekendheid als improviserend begeleider van geluidloze films uit het begin van de vorige eeuw.


Dit concert wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Cultuurpodia Peel en Maas.

Lees ook

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...