Panningen, Netherlands

Taakstraf voor in brand steken zendmast Maasbree

Een 33-jarige Roggelnaar heeft een voorwaardelijke celstraf van een half jaar opgelegd gekregen voor het in brand steken van een zendmast in Maasbree vorig jaar. Ook werd Luc T. dinsdag veroordeeld voor een taakstraf van 240 uur. Ook moet hij een schadevergoeding betalen aan telecomproviders KPN en T-Mobile. Dat meldt ANP.
Deborah Parren | 23 maart 2021 15:09 | Aangepast op 23 maart 2021 15:09
Tegen Luc T. was een jaar cel waarvan de helft voorwaardelijk geëist. De straf van de rechtbank in Dordrecht valt lager uit omdat volgens de rechtbank in dit geval geen sprake lijkt te zijn van ideologische motieven voor de brandstichting. "Weliswaar valt in een reeks van brandstichtingen aan zendmasten, samenvallend met het begin van de coronacrisis (en daardoor meer gevoelens van angst en onveiligheid in de samenleving heeft veroorzaakt)." De man zei eerder dat hij heeft gehandeld in een opwelling. Hij heeft geen idee waarom hij de zendmast in brand heeft gestoken.

T. kon worden aangehouden omdat een oplettende burger hem zag wegrijden van de zendmast aan de snelweg A67 en het kenteken van de auto kon doorgeven aan de politie. Door dit snelle handelen, brandde de mast langs de snelweg A67 niet volledig af.

Vorig jaar zijn verspreid over het land tientallen zendmasten in brand gestoken. De brandstichtingen hadden mogelijk te maken met protest tegen de uitrol van het 5G-netwerk. Actievoerders vrezen dat de straling van antennes slecht is voor de gezondheid en het milieu. Ook zou door sommigen worden gesuggereerd dat er een verband is tussen 5G en het coronavirus. De zaak van T. was de eerste die voor de rechter kwam. Politie en justitie hebben onderzoek gedaan naar een mogelijk verband tussen de branden, maar die niet kunnen vinden.

Meest gelezen

Vrouw aangehouden na bedreiging op camping

De redactie | 27 mrt 2023 15:30

Pannningse schreef boek over voetreis naar Rome

De redactie | 24 mrt 2023 13:37

Scheur in rotorblad windmolen Egchelse Heide

De redactie | 23 mrt 2023 20:49

Grootste nederlaag in clubhistorie voor MVC'19

De redactie | 27 mrt 2023 09:07

Lees ook

Elk kwartier nieuwe prins(es) in Kessel

In Kessel wordt op vastelaovesmaandag elk kwartier een prins of prinses uitgeroepen. In de buitenluc...

Nathalja duikt in brillentrends

De zon gaat weer meer schijnen en dus hebben we weer een zonnebril nodig. Maar wat zijn de laatste t...

Inventarisatie kleinschalige opvang Grashoek

Dorpscommissie Laeve Grashook wil bekijken of inwoners van Grashoek kleinschalige opvang voor vlucht...

Proeftuin popmuziek organiseert ‘Stage Life NL’

Proeftuin popmuziek organiseert de Kick-Off van ‘Stage Life NL’ voor meer livemuziek in Noord-Li...

Vanavond: Slotdebat in Peel en Maas

In DOK6 vindt vanavond het slotdebat plaats voor de gemeenteraadsverkiezingen van Peel en Maas. De v...