Panningen, Netherlands

Terugblik op een bijzondere afsluiting van het Tajiri-Jubileumjaar

In de sfeervolle setting van de kerk in Baarlo vond op zaterdag 7 december het herinneringsconcert plaats ter afsluiting van het Tajiri-Jubileumjaar. Het evenement stond geheel in het teken van kunstenaar Shinkichi Tajiri, die een groot deel van zijn leven in het dorp woonde en werkte. Het concert markeerde bovendien wat zijn 101ste geboortedag zou zijn geweest.
De redactie | 11 december 2024 10:29 | Aangepast op 11 december 2024 10:29
Fanfare Eendracht Baarlo verzorgde een muzikaal programma dat werd omlijst door de vertoning van een film over Tajiri’s leven en werk. Op een groot scherm werden beelden getoond die het publiek meenamen langs de belangrijkste momenten en creaties van de internationale kunstenaar. Zijn tijd in huize Scheres, waar hij van 1962 tot zijn overlijden in 2009 woonde, vormde een rode draad in het verhaal.

Raken
De combinatie van muziek en beeld wist de bezoekers te raken. De film bood niet alleen een blik op Tajiri’s artistieke nalatenschap, maar liet ook zien hoe nauw zijn leven verweven was met Baarlo. De keuze voor de kerk als locatie gaf het evenement een extra dimensie.

Dank
Aan het einde van het concert sprak de organisatie haar dank uit aan iedereen die het jubileumjaar mogelijk heeft gemaakt. Het jaar stond bol van activiteiten die de veelzijdigheid van Tajiri’s werk onderstreepten en zijn betekenis voor Baarlo en daarbuiten benadrukten.

Lees meer over:

Baarlo|Shinkichi Tajiri|

Meest gelezen

Thuis kijken bij Susan Derckx

Jelle van de Steeg | 15 mrt 2025 17:31

Gratis compost voor inwoners van Peel en Maas

Jelle van de Steeg | 16 mrt 2025 16:34

Stroomstoring in Panningen en omgeving

De redactie | 14 mrt 2025 07:58

Lees ook

Drie mogelijkheden voor plek scholen en sporthal in Baarlo

Baarlo staat aan de vooravond van grote veranderingen. De twee basisscholen in het dorp, De Diamant ...

Schutterij St. Antonius & St. Petrus viert 150-jarig jubileum met feestweekend

Schutterij St. Antonius & St. Petrus bestaat 150 jaar en dat wordt van 16 tot en met 18 mei uitgebre...

Traumahelikopter naar Baarlo wegens ongeval tussen fietser en auto

In Baarlo heeft dinsdag een ongeval plaatsgevonden. Dat gebeurde op de Napoleonsbaan Zuid.

Terugkijken: Optocht Baarlo

Het was stralend zonnig weer in Baarlo toen de optocht door de straten trok. Het publiek kon geniete...

Vijfde vastelaovesposter door Jeu Teeuwen gelanceerd voor Baarlo

Baarlo heeft weer een nieuwe vastelaovesposter. Jeu Teeuwen heef zijn vijfde poster gelanceerd, spec...

Veerpont tussen Baarlo en Steyl vaart weer na losgeraakt anker

De veerpont tussen Baarlo en Steyl is weer in de vaart. Een werkschip heeft maandagmiddag een ankerp...