Overlijden paus
Aan tafel in het programma 'Met P&M Het Jaar Uit' kijkt Savelkoul terug op een bewogen jaar. Haar journalistieke werk bracht haar op onverwachte momenten naar plekken waar geschiedenis werd geschreven. Zo was ze in Rome toen de paus overleed. “Ik had me daar veel meer van voorgesteld. Je denkt: Rome staat stil, het Vaticaan gaat dicht. Maar alles ging eigenlijk gewoon door,” vertelt ze.
Dat ze überhaupt in Rome was, leidde achteraf tot grappen. “Ik heb hardop gezegd: het zou toch grappig zijn als de paus overlijdt als ik daar ben,” zegt Savelkoul. Zelf ziet ze het vooral als toeval: “Ze zijn oud. Je zoekt het niet op.”
NAVO-top
Later dit jaar was Savelkoul betrokken bij de NAVO-top in Den Haag, waar ze als vrijwilliger meewerkte. Weken van voorbereiding, strikte geheimhouding en uiteindelijk directe nabijheid tot wereldleiders maakten indruk. Vooral één moment sprong eruit: het zien van de Amerikaanse president Donald Trump.
“Alle wereldleiders liepen door dezelfde persruimtes, behalve Trump,” legt Savelkoul uit. “Die had eigen gangen, eigen ruimtes. Als hij niemand wilde zien, kon dat.” Toch lukte het de verslaggeefster hem van dichtbij te zien. “Hij liep op een meter afstand langs ons. Iemand riep: ‘goodbye, Mr. President’ en hij antwoordde: ‘good looking people’.” Het zegt volgens Savelkoul veel over de logistiek en machtsverhoudingen tijdens zo’n top. “Je ziet hoe alles is ingericht op één persoon. Dat maakt indruk.”
WK-koorts op Curaçao
Ook buiten haar werk om lijkt Savelkoul het nieuws niet te ontwijken. Tijdens een vakantie op Curaçao belandde ze midden in de euforie van de WK-kwalificatie van het nationale elftal. Media berichtten over ‘een eiland op z’n kop’, maar de realiteit was volgens Savelkoul genuanceerder dan de headlines. “Er was feest, zeker. Maar het was geen totale eruptie. Ik heb over het hele eiland gereden en het meeste vuurwerk zag ik bij toeristische plekken.”
Savelkoul zelf ziet geen mystiek in haar aanwezigheid bij grote gebeurtenissen. Wel erkent ze dat het iets zegt over haar werk en nieuwsgierigheid. “Als je het wereldnieuws volgt, dan wil je erbij zijn. En soms valt alles samen.”